آب شرب اهواز ناسالم است/ سیستم فاضلاب مردم را عذاب می‌دهد محمدرضا ایزدی؛

آب شرب اهواز ناسالم است/ سیستم فاضلاب مردم را عذاب می‌دهد

ایزدی در خصوص کیفیت آب شرب اهواز  اظهار کرد: آب شرب اهواز سالم نیست و سیستم فاضلاب مردم را عذاب می‌دهد به طوری که به نقل از یکی از مدیران در ۳۰۱ نقطه شهر تلاقی آب و فاضلاب برخوردار هستیم.

 

به گزارش خبرنگار تابا، محمدرضا ایزدی در نطق پیش از دستور سی و سومین جلسه شورای شهر اهواز که با حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده  و کتانباف تشکیل شد، اظهار کرد: به صورت مکرر شاهد معترض بودن مردم برای عدم وجود نور پردازی مطلوب در کلان شهر اهواز هستیم؛ این مسئله در معماری، شهرسازی و هویت شهری که از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، خلل وارد می کند و بر حقوق شهروندی اثرات خود را می‌گذارد.

 

عضو شورا شهر در ادامه یادآور شد:  مردم که در طول یک سال، حدود هشت ماه به دلیل شرایط آب و هوایی بیشتر در شب از منزل بیرون می‌زنند، که این مقدار روشنایی و نورپردازی اصلاً مناسب نیست.

 

وی بر اخذ حق آلایندگی از صنایع برای شهر اهواز  تاکید کرد و تصریح کرد: این مبلغ سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است که به هیج عنوان  نباید پایمال شود زیرا این اعتبار باعث تحول عظیمی در شهر اهواز می‌شود.

 

ایزدی با اشاره به اینکه  یکی از مطالب مهمی که در آبان ماه گذشته نیز تذکر داده بودم، در خصوص کیفیت آب شرب اهواز است؛ اذعان کرد: آب شرب اهواز سالم نیست و سیستم فاضلاب مردم را عذاب می‌دهد به طوری که به نقل از یکی از مدیران در ۳۰۱ نقطه شهر تلاقی آب و فاضلاب برخوردار هستیم.

 

عضو شورای شهر اهواز یادآور شد: به تازگی ریاست دانشگاه علوم پزشکی اهواز  نسبت به بیماری هپاتیت هشدار داده  و شکایاتی هم در خصوص این تلاقی‌ ها  ارائه شده است زیرا برخی از مردم را به بیماری هپاتیت آ مبتلا شده‌اند؛ مردم نباید بیشتر از این گرفتار آب ناسالم و شرایط موجود باشند، امید است  مسئولین  مربوطه به این مهم اهتمام ویژه ای بورزند.