اجرای ۶ مانور در شش ماهه دوم سالجاری در راستای ارتقای سطح آمادگی عمومی در جلسه مدیریت بحران شهرستان شادگان تصویب شد:

اجرای ۶ مانور در شش ماهه دوم سالجاری در راستای ارتقای سطح آمادگی عمومی

معاون فرماندار شادگان در جلسه مدیریت بحران شهرستان گفت: در شش ماهه دوم سالجاری تعداد ۶ مانور در راستای ارتقای سطح آمادگی عمومی جهت مقابله با حوادث غیر مترقبه در شهرستان شادگان اجرا می شود.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ از شادگان نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه مدیریت بحران شهرستان که با حضور کلیه اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد از اجرای ۶ مانور در شش ماهه دوم سال جاری در شهرستان خبر داد و گفت: این مانورها در راستای ارتقای سطح آمادگی عمومی جهت مقابله با حوادث غیر مترقبه در شهرستان شادگان اجرا می شود.

 

 

معاون فرماندار شادگان با تاکید بر تمهیدات لازم جهت پیشگیری از حوادث طبیعی و غیر مترقبه در شهرستان، انجام اقدامات تخصصی مدیریت بحران به منظور پیش بینی ، پیشگیری و ارتقای سطح آمادگی عمومی جهت مقابله با حوادث غیر مترقبه و طبیعی را خواستار شد.

 

 

وی یادآور شد به استناد بند ۱۰ ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور تصویب برنامه های مانور دستگاههای ذیربط و هماهنگی آنها از وظایف شورای هماهنگی مدیریت بحران می باشد.

 

 

آلبوغبیش در ادامه بیان داشت براساس هماهنگیهای به عمل آمده و تصمیمات اتخاذشده در جلسه مدیریت بحران شهرستان در شش ماهه دوم سال جاری مانور ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی، مانور تصادفات جاده ای ، مانور اسکان اظطراری، مانور انفجار و آتش سوزی با محوریت جمعیت هلال احمر، مانور بهداشت و سلامت با محوریت شبکه بهداشت و درمان و مانور پیشگیری از بیماری های آنفولانزای فوق حاد پرندگان با محوریت اداره دامپزشکی و همکاری سایر اعضای مدیریت بحران شهرستان اجرا خواهند شد./فاطمه جمالی