عملکرد اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در برگزاری جام فجر افت داشته است نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری؛

عملکرد اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در برگزاری جام فجر افت داشته است

این‌که فدراسیون تمایل داشته باشد دوباره میزبانی را به خوزستان بدهد، منوط به بررسی برگزاری این مسابقات توسط اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و مقایسه آن با سال قبل است. میزبانی نسبت به سال گذشته افت داشت.

 

به گزارش تابا؛ داوود باقری درباره کیفیت مسابقات بین‌المللی جام فجر در اهواز، اظهارکرد: از سطح مسابقه و تعداد شرکت‌کنندگان و همچنین رکوردها می‌توان متوجه شد که کیفیت نسبت به سال گذشته از سطح پایین‌تری برخوردار بود و دلیل هم این است که در دوره قبل کشورها برای کسب سهیمه المپیک آماده می‌شدند و راغب بودند که در این تورنمنت شرکت کنند ولی در این دوره برخی کشورها با توجه به برنامه‌هایی که دارند نتوانستند در این تاریخ به ایران بیایند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌شد به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که مسابقات در زمان دیگری و با حضور تیم‌های بیشتری برگزار می‌شد؟ گفت: این زمان در تقویم فدراسیون جهانی آمده بود و ناچار بودیم که در همین مقطع زمانی مسابقات را برگزار کنیم اما برای سال آینده فکر می‌کنم می‌توانیم بر اساس تجربیاتی که طی دو سال اخیر داشته‌ایم، تغییراتی در زمان برگزاری و همچنین تجدیدنظری در مکان برگزاری مسابقات داشته باشیم.

 

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری درباره میزبانی اهواز نیز خاطرنشان کرد: میزبانی نسبت به سال گذشته افت داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خوزستان مجددا سال آینده از این مسابقات میزبانی خواهد کرد؟ گفت: این‌که فدراسیون تمایل داشته باشد دوباره میزبانی را به خوزستان بدهد، منوط به بررسی برگزاری این مسابقات و مقایسه آن با سال قبل است. در این خصوص رییس فدراسیون تصمیم می‌گیرد. از اکنون به صورت قطعی نمی‌توان گفت که خوزستان جام فجر آینده را میزبانی خواهد کرد یا خیر.

 

باقری همچنین در پاسخ به این سوال که آینده بانوان وزنه‌بردار ایرانی را در این رشته چطور می‌بینید؟ عنوان کرد: یکی از نقاط قوت برنامه‌های امسال، برگزاری کلاس‌های آموزشی بود که کیفیت آن نسبت به سال گذشته بهتر بود. دیگر نقطه قوت هم حضور بانوان و شرکت آن‌ها در کلاس آموزشی زیر نظر نایب‌رییس فدارسیون جهانی بود که اتفاق جالبی بود و می‌تواند نقطه عطفی برای توسعه وزنه‌برداری بانوان ایرانی باشد.

 

وی با بیان این‌که راه برای پیشرفت بانوان وزنه‌بردار ایرانی هموار است، گفت: ایران استعدادهای خوبی از نظر ژنتیک و فیزیک مناسب در هر دو بخش آقایان و بانوان این رشته دارد، ضمن این‌که صاحب وزنه‌برداری دنیا نیز هستیم. همچنین اعتماد به نفس‌، تکنیک، روش تمرینی و تجربیات خوب ایرانی‌ها باعث می‌شود که بتوانند تا المپیک نیز پیش‌روند.