امسال بیش از ۲۰ درصد محصولات فولاد اکسین صادر خواهد شد

امسال بیش از ۲۰ درصد محصولات فولاد اکسین صادر خواهد شد

تولید شرکت فولاد اکسین در سال ۱۳۹۶، ۱۵ درصد بیشتر از سال قبل بود و همچنین رکورد ۹۳هزار و ۵۰۰ تن را در تابستان سال گذشته داشته است.

 

 

به گزارش تابا؛ مهندس حسن زاده رییس این سازمان ، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۷ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: وقتی محصولی را می‌توانیم تولید کنیم و دست کمی از مشابه خارجی آن نداشته باشد، چرا باید آن کالا در بعضی از جاها از خارج کشور وارد شود و این مساله‌ای است که باید در بحث حمایت از کالای ایرانی به آن توجه کرد.

 

مهندس حسن زاده تصریح کرد: تولید این شرکت در سال ۱۳۹۶، ۱۵ درصد بیشتر از سال قبل بود و همچنین رکورد ۹۳هزار و ۵۰۰ تن را در تابستان سال گذشته داشته است.

 

وی در خصوص برنامه‌های پیش رو در سال ۹۷ گفت: یکی از برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای سال ۹۷ آن است که بالای ۲۰ درصد از محصولات این شرکت صادر شود و در این راستا در حال عقد یک قرارداد صادرات ماهیانه ۲۰ هزار تن ورق API می باشد

 

مهندس حسن زاده تصریح کرد: سایر محصولات و تولیدات این شرکت نیز باید به سمتی بروند که به قیمت واقعی در بازار به فروش برسند .

 

وی با بیان این‌که امیدوارم در سال جدید کلنگ پروژه فولادسازی زده شود، خاطرنشان کرد: باید بگویم که در سال گذشته برای اخذ مجوزات مختلف این پروژه زحمات زیادی کشیده شده است تا به مرحله کلنگ‌زنی و شروع پروژه برسد.