با متخلفان و گران فروشان در کمترین زمان برخورد می شود/تا پایان فروردین ماه هیچ کدام از اقلام ضروری گران نمی شود سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان در گفتگو با تابا؛

با متخلفان و گران فروشان در کمترین زمان برخورد می شود/تا پایان فروردین ماه هیچ کدام از اقلام ضروری گران نمی شود

با متخلفان و گران فروشان در کمترین زمان برخورد می شود در این ایام منتظر شکایات مردمی نمی مانیم بلکه نظارتمان در این ایام تشدید خواهد شد.

 

سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان در گفتگو با تابا؛ با بیان اینکه سازمان صنعت معدن تجارت دارای دو طرح نظارتی در این ایام است؛ گفت: مرحله اول، طرح نظارتی ما از هجدهم بهمن ماه تا آخر بهمن بوده که مهمترین رکن آن نظارت بر توزیع کالای اساسی مانند گوشت، مرغ، برنج، نان، میوه و … است.

 

مهندس ابراهیم نجفیان با تاکید بر اینکه گرانی با گران فروشی فرق دارد، تصریح کرد: گرانی یک موج کشوری است هیچ استانی جزیره ای کاری را انجام نمی دهد زیرا که اگر کالایی در یک استان حتی اندازه هزار تومان قیمت تفاوت داشته باشد کسانی که منافع شخصی آن ها در این کار است به آن استان هجوم خواهند برد بنابراین موضوع بلاوجه می شود.

 

وی ادامه داد: وظیفه سازمان هایی مثل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی رصد لحظه ای بازار و نظارت بر توزیع صحیح کالاها می باشد زیرا اگر کالاها توزیع نادرستی  داشته باشد بار روانی زیادی بر مردم  وارد می شود.

 

نجفیان با اشاره به اینکه طرح نظارتی دوم، از ابتدای اسفندماه آغاز و تا پایان تعطیلات ایام نوروز ادامه دارد، اظهار کرد: در این طرح علاوه بر کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، برنج، نان، میوه و یک سری از کالاها نیز که در این ایام به الوج مصرفشان می رسند، مانند آجیل، پوشاک، کیف و کفش و لوازم بهداشتی و آرایشی بر  آن ها نیز نظارت می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: همکاران با باید به نحوی بازار را مدیریت کنند که رصد کردن توزیع و قیمت این اقلام جزو اولویت های تیم های بازرسی باشد البته این بدان معنا نیست که از بازار غافل شوند اما عمده توان ما مانند سنوات قبل در این حوزه ها باید باشد.

 

 وی بیان اینکه ما در این ایام منتظر شکایات مردمی نمی مانیم بلکه نظارتمان در این ایام تشدید خواهد شد؛ خبر داد: ما برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را در کمترین زمان به دست بیاوریم برای نظارت، برخورد و رسیدگی با تخلفات احتمالی گشت های مشترکی را با تعزیرات، استاندارد، اماکن، بهداشت، معانت غذا و دارو، اتاق اصناف، اتحادیه های مربوطه هماهنگ کردیم.

 

وی اذعان داشت: در سنوات قبل که غرفه هایی در سطح شهر برپا می شد اگر تخلفی صورت می گرفت به دلیل اینکه در جای ثابتی نبودند و یا پروانه کسب معتبر نداشتند امکان برخورد با غرفه داران متخلف وجود نداشت.

 

نجفیان با بیان اینکه در این ایام توزیع و تنظیم بازار در سطح شهر برقرار و بنر مخصوص در مغازه های مربوطه تعبیه می شود، گفت: در ستاد تنظیم بازار مصوب شد اتاق اصناف اتحادیه های مربوطه را موظف به معرفی حداقل ۸۰ عضو قانونمند و دارای پروانه کسب معتبر کند که الزاما در این حوزه تخصص داشته باشند و همچنین این افراد از هیچ راهی موفق به فرار از قانون نشوند.

 

وی افزود: هرچه واحدهای صنفی قانونمندتر باشند خدمات دهی ما به مردم راحتتر می شود و مردم با یک اطمینان خاطر بهتر اقدام به خرید می کنند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت معدن تجارت با بیان اینکه تدارک میوه و ذخیره آن صورت گرفته است؛ خبر داد: تمهیدات لازم برای واردات گوشت از مجاری قانونی و هماهنگی های مورد نیاز با دستگاه های مرتبط برای رصد روزانه و تامین دام انجام شده است و همچنین دو هزار و هفتصد تن مرغ منجمد ذخیره سازی شده است.

نجفیان با تاکید برا اینکه با متخلفان و گران فروشان در کمترین زمان برخورد می شود، تصریح کرد: تا پایان فروردین ماه هیچ کدام از اقلام ضروری گران نمی شود.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه ما تصمیم گیر و تاثیر گذار مستقیم قیمت اقلام در بازار نیستیم؛ تاکید کرد: فروشندگان خشکبار موظفند قیمت اقلام خود را در جلوی دید مشتریان نصب کنند و هر واحد صنفی اگر این کار را انجام نداد تخلف کرده است و اگر ما دیدیم برخورد می کنیم./ فدعمی