دغدغه مردم برخورد قاطع دستگاه قضایی با خرده فروشان موادمخدر است فرماندار بندرماهشهر؛

دغدغه مردم برخورد قاطع دستگاه قضایی با خرده فروشان موادمخدر است

دوازدهمین جلسه شورای مبارزه با موادمخدرشهرستان بندرماهشهر باحضور بیرانوند فرمانداربندرماهشهر و لامی زاده دبیر شورای مبارزه باموادمخدر استان خوزستان در فرمانداری بندرماهشهر برگزارگردید.

به گزارش خبرنگار تابا در این جلسه ابتدا فرماندار بندرماهشهر بیرانوند با بیان اینکه در سال ۹۶ افزایش ۳۶ درصدی کشفیات مواد مخدر را نسبت به سال گذشته داشته ایم از زحمات دست اندرکاران حوزه مبارزه با مواد مخدر قدردانی نمود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: البته دغدغه اصلی مردم در سطح شهرستان برخورد قاطع دستگاه قضایی با خرده فروشان موادمخدر می باشد.

 

بیرانوند ادامه داد: در سطح شهرستان بندرماهشهر گروه های مردمی متعددی وجود دارد که در امر پیشگیری و درمان و فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با مواد مخدر کمک حال دستگاه های اجرایی هستند که البته انتظار داریم که تعداد این کمپین ها افزایش یابد.

 

فرماندار همچنین در خصوص کمبود امکانات در خصوص مبارزه بامواد مخدر در شهرستان عنوان کرد: متاسفانه در استان تصور غلطی نسبت به ماهشهر وجود دارد که ماهشهر را شهر برخورداری از نظر مالی و امکاناتی با وجود پتروشیمی های متعدد می دانند و با همین تصور غلط از ارائه امکانات و بودجه درخور توجه ای به شهرستان سرباز می زنند. که این امر بزرگترین ضربه را به مدیریت شهری و خدمات شهری و به ویژه برخورد با معضل مواد مخدر زده است.

 

در این جلسه لامی زاده دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان از عملکرد مجموعه شهرستان بندرماهشهر به ویژه آموزش و پرورش در امر آموزش و پیشگیری و همچنین توانمندی خانواده ها در این زمینه و همچنین برخورد قاطع دستگاه قضایی و عملکرد نیروی انتظامی در مقابله با متخلفان قدردانی نمود و افزود: یکی از موفق ترین شهرستانهای استان در امر مقابله و مبارزه با مواد مخدر بندر ماهشهر می باشد که امیدوارم این روند در سال جدید هم ادامه داشته باشد.

 

در پایان این جلسه مصوب گردید که کمیته ی متشکل از بهداشت ودرمان و نیروی انتظامی و بهزیستی زیر نظر فرمانداری وباهمکاری دادگستری شهرستان تشکیل شود که به وضعیت بد ونامناسب کمپ های غیر مجاز ترک اعتیاد رسیدگی کنند./ناصرحکیمی