تشکیل ۸ کمیته تخصصی جهت رسیدگی به وضعیت خشکسالی در شادگان معاون فرماندار شادگان؛

تشکیل ۸ کمیته تخصصی جهت رسیدگی به وضعیت خشکسالی در شادگان

معاون فرماندار شادگان گفت: در راستای انجام اقدامات تخصصی و عملیاتی در بخش های مختلف خشکسالی، کمیته های منابع و مصارف آب، کشاورزی، برق، تولید و مصرف آب شرب، محیط زیست، بهداشت، اطلاع رسانی و انتظامات در شهرستان تشکیل شد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه ستاد خشکسالی شهرستان که با حضور کلیه اعضای مدیریت بحران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، از تشکیل ۸ کمیته تخصصی جهت رسیدگی به وضعیت خشکسالی خبر داد و گفت: در راستای انجام اقدامات تخصصی و عملیاتی در بخش های مختلف خشکسالی، کمیته های منابع و مصارف آب ، کشاورزی ، تولید و مصرف آب شرب، محیط زیست، بهداشت، برق، اطلاع رسانی و انتظامات در شهرستان تشکیل شد.

 

معاون فرماندار شادگان با اشاره به وضعیت خشکسالی در کشور،استان و شهرستان و کاهش شدید بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و میانگین بارش بلند مدت، اظهار داشت: شهرستان شادگان از جمله ۴ شهرستان استان است که در سال جاری کمترین بارندگی در سال جاری را داشته است.

 

وی در ادامه ضمن تشریح وظایف کمیته های تخصصی ۸ گانه و اعلام مسئولین و اعضای کمیته ها ، بر لزوم تشکیل جلسات هفتگی کمیته ها و ارائه برنامه های اجرایی مقابله با خشکسالی، برآورد ریالی خسارات و سایر تبعات ناشی از بی آبی و ارائه راهکارهای مناسب در راستای کاهش خسارات احتمالی ناشی از خشکسالی تاکید کرد.

 

آلبوغبیش در ادامه مدیریت و اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در جهت صرفه جویی در مصرف آب را مورد تاکید قرار داد و تمهیدات لازم برای افزایش سهمیه آب شهرستان شادگان از طرح آبرسانی غدیر را خواستار شد./ ناصرحکیمی