حقوق بازنشستگان در ایران کافی و راضی کننده نیست استاندار خوزستان در برنامه تجلیل از بازنشستگان:

حقوق بازنشستگان در ایران کافی و راضی کننده نیست

حقوق بازنشستگان در ایران کافی و راضی کننده نیست ضروری است تلاش ها در جهت بهبود وضع صندوق بازنشستگان بیشتر شود و دولت بدهی های خود به این صندوق را پرداخت کند.

 

به گزارش خبرنگار تابا، غلامرضا شریعتی در برنامه تجلیل از بازنشستگان استان در روز خانواده و روز بازنشستگان در میان جمعی از مدیران استان و بازنشستگان سازمان های مختلف استان اظهار کرد: افتخار بازنشستگی را به خانواده بازنشستگان تبریک عرض می کنم و امیدوارم که فرصت و ظرفیت لازم برای تقدیر و تشکر از بازنشستگان آماده کنیم.

 

استاندار خوزستان با بیان اهمیت خانوداده در جامعه گفت: دین اسلام تاکید ویژه ای به تشکیل خانواده داشته است.

وی ادامه داد : بازنشستگان صاحب تجربه و خبره هستند. این امر می تواند در جامعه و تعالی آن بسیار مؤثر باشد. صندوق بازنشستگان باید سطح کیفی خدمات به بازنشستگان استان را گسترش دهد.

 

وی با اشاره به اهمیت احترام جامعه به بازنشستگان عنوان کرد: جامعه در قبال این قشر تعهد دارد و دستور قرآن است که به والدین باید احترام گذاشت و بازنشستگان والدین سببی جامعه اند و به این دلیل همه افراد جامعه باید به بازنشستگان احترام بگذارند. لازم است شرایط و مدیریت شهری به گونه ای باشد که اوقات فراغت و ورزش های این افراد را به خوبی تامین کند.

 

شریعتی بیان کرد: کارمندان کشور به دلیل نبود امکانات رفاهی و خدمات پس از بازنشستگی حاضر نیستند که سن بازنشستگی کمتر شود این در حالی است که در کشور های توسعه یافته در صورت بالا بردن سن بازنشستگی اعتراض می کنند. این امر نشان می دهد که حقوق بازنشستگان در ایران کافی و راضی کننده نیست ضروری است تلاش ها در جهت بهبود وضع صندوق بازنشستگان بیشتر شود و دولت بدهی های خود به این صندوق را پرداخت کند.

 

وی در خصوص پیشرفت وضع ارائه خدمات به بازنشستگان تصریح کرد: تحقق این امر نیازمند این است که توسعه ،درآمد و ثروت کشور بالا برود. با اجرای برنامه پنج ساله ششم امید به زندگی افزایش و رفاه جامعه بالا خواهد رفت و در این صورت یک جامعه استاندارد به وجود می آید./ زینب نیسی