خوزستان به عنوان یک کارگاه صنعتی باید به دانش روز مجهز باشد رییس دانشگاه فنی و حرفه ای شهید چمران؛

خوزستان به عنوان یک کارگاه صنعتی باید به دانش روز مجهز باشد

دکتر سید بهزاد علوی در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران نیاز استان را پیش زمینه تعریف رشته های تحصیلی در دانشگاه فنی دانست و گفت: ما در این دانشگاه به دنبال رشته های ثابت نیستیم و بر اساس نیاز استان رشته های لازم را تاسیس می کنیم بنایراین پس از رفع نیاز بازار استان رشته های جدید ایجاد می شوند.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ رییس دانشکده فنی و حرفه ای چمران اهواز با اشاره به ظرفیت های خوزستان در زمینه توسعه صنعت اظهار کرد: این استان به عنوان یک کارگاه صنعتی باید به دانش روز مجهز باشد و هم رشته های دانشگاهی بیشتری داشته باشد تا در این زمینه در میان استان های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشیم.

 

وی با اشاره به برنامه های آتی دانشگاه فنی شهید چمران اهواز اظهار کرد: تاسیس دانشکده دختران، افزایش امکانات رفاهی دانشجویان و ارتقای خوابگاه های دانشجویی از رتبه پنج به بالاتر در دستور کار ما قرار گرفته است و تمام سعی ما برای حصول این اهداف به کار گرفته خواهد شد.

 

دکتر علوی با گلایه از برخی از موانع پیش روی دانشگاه فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد: یکی از موانع توسعه رشته های فنی و حرفه ای کشور ضوابط شورای گسترش آموزش عالی بود که مجوز شورای برنامه ریزی درسی را به دانشگاه فنی و حرفه ای منتقل کرد با این وجود در حال حاضر ما بر اساس آمایش سرزمین و نیاز منطقه ای برای تاسیس رشته ها مجوز می دهیم.

 

رییس دانشکده فنی و حرفه ای چمران اهواز با اشاره به بودجه های تخصیص یافته برای بهسازی ساختمان ها اظهار کرد: ۲ میلیاد ریال در قالب بهسازی خوابگاه ها و برای دو جداره کردن پنجره های خوابگاه ها در جهت کاهش اثرات ریزگردها برای دانشگاه تخصیص یافته است. همچنین کارگاه ساخت و تولید، کارگاه برق، کارگاه ساختمان و الکترونیک از جمله کارگاه های موجود هستند که به دلیل فرسوده بودن زیرساخت های برخی از تجهیزیات آنها توسعه و به سازی آنها برنامه ریزی شده است.

 

دکتر علوی یک هزار و ۶۷۰ متر کارگاه در نظر گرفته شده که ۴۰۰ متر اضافه می شود و به رشته های مختلف تقسیم بندی شده و نوسازی و تجهیز صورت می گیرد./ فدعمی