خیانت در امانت آراء مردم اهواز/ غلامرضا نجفی سولاری

خیانت در امانت آراء مردم اهواز/ غلامرضا نجفی سولاری

در کام مردم شریف و متدین اهواز انتخابات ریاست جمهوری با تمام شیرینی هایی که داشت تلخ شد و متاسفانه پس از گذشت یک هفته از روز بزرگ و سرنوشت ساز ۲۹ اردیبهشت تکلیف کار مشخص نشده است !

با توجه به اینکه در کلانشهرها معمولا با اندکی تاخیر نتایج انتخابات اعلام می شد لکن در این انتخابات عدم  اعلام نتایج همه را کلافه و سردرگم کرده است .

کاندیداهای محترم که با صرف هزینه های گزاف و صرف اوقات زیادی زحمات و مشقات فراوانی را متحمل شده اند و عده ی زیادی از بستگان و  طرفداران آنها نیز دلسرد و نگران از شرایط موجود و نامشخص بودن تکلیف نتایج  همه و همه نشان از یک بی تدبیری است و  وضعیت کلانشهر اهواز که حقیقتا در ایام تبلیغات دگرگون شده و  به زشتی مفرطی گرائیده بود نیز از سوی دیگر دل انسان را به درد می آورد .

اگر چه واقعا خستگی ایام انتخابات بر تن ناظران و بازرسان و هیئت های اجرائی و … ماند که ماند .

همه ی دنیا می دانند که افتخار نظام اسلامی ما در همه ی شرایط و احوال از ایام دفاع مقدس گرفته تا کنون همیشه بر انتخابات های آزاد و بی مشکل آن بوده و هست و همه گان مخصوصا مدیران و متصدیان دولت تدبیر و امید بر این امر صحه گذاشته و می گذارند بایستی بدانند که نباید این امورات و مشکلات جزئی خدای ناکرده باعث عدم اعتماد ملت به برگزار کنندگان انتخابات گردد .

اینک که استاندار دلسوز و توانای خوزستان بصورت شبانه روزی در استان همانند پروانه ای می چرخند و مشکلات را حل و فصل می نمایند می بایست تدبیر فوری برای این امر در نظر بگیرند و بنظر نگارنده که خود از کاندیداهای شورای اسلامی شهر اهواز و مجلس شورای اسلامی در دوره های قبل بوده است و درد این سردرگمی ها را  چشیده است موارد ذیل را پیشنهاد می نماید .

۱ . به هیچ وجه نباید فکر ابطال انتخابات مطرح گردد چرا که شورای شهر شش ساله ی اهواز دیگر توان ادامه ی کار ندارد !

۲ . ظاهرا اعلام گردیده است که تعدادی رای اسکن شده در آراء مشاهده گردیده است لذا با استفاده از کارشناسان آگاهی چنانچه این موضوع مورد تائید قرار گرفت ضمن ابطال اوراق اسکن شده و کاندیدا یا کاندیداهائی که نامشان در آراء فوق هست و تمامی عوامل اجرائی و دست اندرکاران با مستندات به قوه ی قضائیه معرفی و مجازات بشوند تا دیگر این عمل تکرار نگردد چون بسیار خطرناک است و باعث سلب اعتماد عمومی به انتخابات می گردد .

۳ . لازم است به گونه ای که تمامی کاندیداهای معترض به شکایتشان رسیدگی و در حضورشان صندوقهای مورد نظر مورد شمارش قرار بگیرند تا هیچگونه شبه ای در ذهن ها باقی نماند .

۴ . گره زدن انتخابات شورای شهر با ریاست جمهوری کار زشت و نادرستی است و باعث ایجاد ذهنیت برای مردم عزیزمان خواهد شد لازم است تندروها دست از جوسازی بردارند .

۵ . برای احترام به افکار عمومی و رعایت امانت داری و جلوگیری از خیانت در امانت ضروریست سریعتر اتخاذ تصمیم شده و نتیجه ی نهائی انتخابات شورای اسلامی کلانشهر اهواز اعلام گردد تا هیچکس نتواند از این آب گل آلود ماهی بگیرد و باعث سوء استفاده ی دشمنان داخلی و خارجی قرار نگیرد …

غلامرضا نجفی سولاری فعال سیاسی
حقوقدان و سردفتر اسناد رسمی