دستور وزیر صنعت برای اجرای تمام مصوبات مربوط به گروه ملی

دستور وزیر صنعت برای اجرای تمام مصوبات مربوط به گروه ملی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به تاکید وزیر صنعت بر اجرای همه مصوبات در نظرگرفته شده برای گروه ملی فولاد ایران، گفت: وزیر صنعت اعلام کرده است که حتی اگر گروه ملی فولاد ایران نیاز به مصوبات هیات دولت داشته باشد، این کار را انجام خواهم داد تا مشکلات این کارخانه حل شود.

 

به گزارش تابا؛ نورالله حسن زاده در ارتباط با بحث گروه ملی اوایل اسفندماه یک جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ملی در وزارت صنعت با حضور تمام دستگاه های ملی این کارگروه برگزار و مصوبات ملی بسیار خوبی برای این شرکت در نظر گرفته شد.

 

وی افزود: گروه ملی فولاد ایران یکی از واحدهای بزرگ در استان است و صدمه دیدن این واحد به کل استان ضربه وارد می کند و در این زمینه نهایت تلاش خود را برای حل مشکلات انجام خواهیم داد.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: بخشی از مصوبات در نظر گرفته شده برای گروه ملی فولاد ایران اجرا نشده بود که در این زمینه در نامه ای به وزیر صنعت مصوباتی که اجرایی نشده بودند را عنوان کردیم. در این زمینه وی نیز دستور تشکیل یک جلسه فوق العاده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را صادر کرد.

 

حسن زاده ادامه داد: در جلسه فوق العاده ستاد تسهیل کشور که اخیرا در دفتر وزیر صنعت برگزار شد، تمام وزارتخانه های ذی ربط حضور داشتند تا مسایل و مشکلات این شرکت را بررسی کنند. هر کدام از دستگاه ها دلایل اجرایی نشدن مصوبات جلسه پیشین این ستاد را عنوان کردند و سپس وزیر صنعت این موضوع را به شدت پیگیری کرد و دستور داد کلیه مصوباتی که در ارتباط با گروه ملی فولاد ایران صادر شده است، اجرایی شود.

 

وی گفت: بر اساس دستور وزیر صنعت همه مصوبات در بخش بانکی و استمهال بدهی ها باید اجرایی شود. بخشی از مشکلات این کارخانه آن است که کارخانه به نام مالک و خریدار جدید منتقل نشده است و این مساله باعث می شود که مالک نه تنها نمی تواند برای کارخانه هزینه کند بلکه نمی تواند هیچ کاری برای کارخانه انجام دهد.