دستگاه های مرتبط با قاچاق کالا و ارز عمده تمرکز خود را بر قاچاق خرد گذاشته اند معاون وزیر دادگستری

دستگاه های مرتبط با قاچاق کالا و ارز عمده تمرکز خود را بر قاچاق خرد گذاشته اند

همچنان دستگاه های مرتبط با قاچاق کالا و ارز عمده تمرکز خود را بر قاچاق خرد گذاشته اند و اصلاح این سیستم نیاز به یک ساز و کار جدید دارد.

 

به گزارش تابا؛ جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی قاچاق کالا و ارز گفت: دو موضوع الزامات و فرآیند قاچاق درباره قاچاق کالا و ارز مطرح است و زمانی که درمورد سیاست و الزامات صحبت می کنیم تاکیدمان بر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که قاچاق را یک معضل عنوان فرمودند و همه مسئولان در مورد مشکلات و مسائل قاچاق اتفاق نظر دارند.

وی افزود: همچنان دستگاه های مرتبط با قاچاق کالا و ارز عمده تمرکز خود را بر قاچاق خرد گذاشته اند و اصلاح این سیستم نیاز به یک ساز و کار جدید دارد.
انصاری تصریح کرد: اقدامات خوبی برای افزایش روسای شعب در کشور داشته ایم تا کمبود نیروی انسانی در این زمینه را جبران کنیم البته افزایش شعب برای مبارزه با قاچاق سازمان یافته است.

وی تصریح کرد: ماموریت اصلی ما نظارت، کنترل و پیشگیری از قاچاق به عنوان مطالبه اصلی مردم از دستگاه های نظارتی است.
در این جلسه همچنین معاون سیاسی استاندار خوزستان به بیان نکاتی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت و سپس حاضرین به بیان نظرات خود پیرامون مبارزه با قاچاق پرداختند.