روز شهید در رامهرمز گرامی داشته شد

روز شهید در رامهرمز گرامی داشته شد

 رئیس بنیاد شهید رامهرمز در مراسم بزرگداشت روز شهید که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان برگزار شد.

به گزارش تابا از رامهرمز، وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد اظهار داشت: در سال جاری ۷۴ فقره وام مسکن به خانواده‌های شهدا و جانبازان این شهرستان پرداخت شد و ۲۶ نفر از فرزندان شاهد و جانبازان در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار شدند.

 

سید احمد میرسالاری ادامه داد: پرداخت وام مشاغل خانگی به ۴۳ نفر به میزان ۸ میلیون تومان و وام خوداشتغالی به ۵ نفر به مبلغ ۲ میلیون تومان بوده است.

 

رئیس بنیاد شهید رامهرمز تصریح کرد: در سال جاری ۱۹۲ مورد هزینه پرستاری و نگهداری و ۳۸ مورد مرمت و بازسازی قبور شهدا و به ۵۵۰ نفر حقوق و مستمری پرداخت‌شده است.

 

در ادامه این مراسم امام‌جمعه موقت رامهرمز نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا ارزش‌های والایی دارند و در قرآن نیز در آیه‌های مختلفی به این ارزش‌ها اشاره‌شده است.

 

حجت‌الاسلام هاشم زاده افزود: شهدای ما زنده هستند و از رحمت‌های خداوند سبحان بهره می‌برند و در روز قیامت ما را شفاعت می‌کنند.
در این مراسم که فرماندار، مسئولان، خانواده‌های شهدا و جانبازان حضور داشتند پس از انجام چند سخنرانی دیگر و اجرای سرود با اهدا لوح تقدیر به خانواده‌های شهدا به پایان رسید./ یوسف مداحیان