روستای بنگستان نیازمند احداث جاده دسترسی محلی است

روستای بنگستان نیازمند احداث جاده دسترسی محلی است

روستای بنگستان از توابع بخش مرکزی رامهرمز است که پس از سال‌ها هم‌اینک رنگ توسعه را به خود دیده است. این روستا دارای ۶۰ خانوار جمعیت است که نیازمند مساعدت‌های بیشتر است.

صادق گرمسیری دهیار این روستا در گفت و گو با تابا اظهار داشت: بهسازی و زیرسازی یکی از خیابان‌های روستا به متراژ ۹۰۰ مترمربع، جدول‌کشی برای دفع آب‌های سطحی و پسماند به متراژ ۴۸۰ متر، آماده‌سازی و بتن‌ریزی پیاده‌روهای روستا به متراژ ۱۵۰ متر، تعمیر دو عدد کلید مرکزی جهت روشنایی معابر روستا، تعمیر سی عدد از روشنایی‌های معابر روستا برای سهولت در رفت‌وآمد ساکنین روستا، بخشی از فعالیت‌های سال جاری این دهیاری بوده است.

 

وی ادامه داد: خرید و نصب هشت عدد پایه رفلکس کامل جهت روشنایی معابر روستا، آماده کردن تیم فوتسال شهدای روستا برای شرکت در مسابقات جام شهدای گمنام و گرامیداشت روز دهیار، شرکت در جلسات مرکز بهداشت برای همکاری و ساماندهی به وضعیت بهداشت و سلامت ساکنین روستا، جمع‌آوری زباله‌های ساکنین روستا با توجه به قرارداد فی‌مابین با پیمانکار نیز از دیگر فعالیت‌های این دهیاری است.

 

دهیار روستای بنگستان تصریح کرد: شرکت در جلسات و هم‌اندیشی‌های روستاهای بخش مرکزی با مشارکت دهیاران و شوراها برای بررسی و ارائه راه‌حل، لایروبی و آهک پاشی جداول روستا برای ضدعفونی و جلوگیری از بیماری‌های ناشی از پسماند، کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست در ماه مبارک رمضان، تهیه و نصب بنر و پرچم به مناسبت‌های مختلف در سطح روستا، خرید وسایل موردنیاز به مقدار معین برای پروژه مهر با توجه به کمبودهای مدرسه روستا، زیرسازی چند خیابان به متراژ ۳۵۰۰ مترمربع، نصب تابلو ورودی روستا و نصب تابلو جهت خیابان‌بندی و درخت‌کاری در سطح روستا، بخش دیگر این تلاش‌ها بوده است.

 

صادق گرمسیری در پایان با اشاره به مشکلات گفت: انتظار داریم که بودجه دهیاری‌ها افزایش یابد، سهمیه قیر را برای روستاها افزایش دهند و مسئولان هر چه سریع‌تر مشکل ساختمان بهداشت را با صاحب زمین حل کنند و نسبت به احداث جاده دسترسی محلی با توجه به جاده کمربندی که بسیار خطرآفرین است فکری اساسی کنند./ یوسف مداحیان