ریزش کوه جان ساکنین خانه های ناامن را تهدید می کند رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز؛

ریزش کوه جان ساکنین خانه های ناامن را تهدید می کند

موضوع ریزش کوه در سکونت گاههای پرخطر منبع آب و حصیرآباد، خطری است که هر لحظه جان ساکنین این خانه های ناامن را تهدید می کند.

 

به گزارش تابا؛ فتح الله حاجتی عضو شورای اسلامی شهر اهواز به اراده ی مسئولین در جهت خدمت به مردم اشاره کرد و گفت: مردم فهیم استان، قدر این تلاش ها را می دانند، اما موارد حاد و ضروری وجود دارد که هر لحظه می تواند به اتفاقات فاجعه بار منتهی شده و کلیه ی این زحمات شبانه روزی را زیرسوال ببرد.

 

رییس کمیسیون خدمات شهری در تشریح این مساله گفت: موضوع ریزش کوه در سکونت گاههای پرخطر منبع آب و حصیرآباد، خطری است که هر لحظه جان ساکنین این خانه های ناامن را تهدید می کند.

 

وی تاکید کرد: با وجود اقدامات انجام شده، باید هر چه سریعتر اقدام عاجلی در این خصوص انجام داد. واگذاری زمین، مشارکت بخش خصوصی یا هر حرکت دیگری باید جهت جابجایی این خانوارها انجام شود.

 

حاجتی به ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق حاشیه اشاره کرد و گفت: متاسفانه وضعیت نابهنجاری از نظر اجتماعی و امنیتی در برخی از این نقاط بر اثر این ساخت و سازها انجام شده که کنترل آن از عهده ی شهرداری بر نمی آید و لازم است نهادهای دیگر پای کار بیایند.

 

عضو شورای پنجم به اهمیت احداث شهرک سلامت اشاره کرد و گفت: به همت شورا و شهرداری، پروژه به مرحله فراخوان سرمایه گذار رسیده است و با توجه به اهمیت این طرح بزرگ در حوزه های درمان، ترافیکی، توریسم سلامت، اشتغال و…از استاندار که رشته اصلیشان در حوزه ی درمان است، انتظار می رود به این پروژه نگاهی ویژه داشته باشد.

 

وی تاکید کرد: بنده با داشتن سوابق طولانی در حوزه ی سلامت، بیش از دیگران به رنج بیماران واقف هستم. به امید خدا و همکاری شورا و شهرداری تا احداث این مجموعه، با تمام توان پیگیری خواهم کرد.

 

فتح اله حاجتی در پایان به لزوم احداث زیرساخت های لازم در مناطق مختلف شهر بیان کرد: با توجه به مشکلات متعدد ترافیکی و غیره می توان با احداث درمانگاه ها در مناطق هشتگانه جهت بیماری های عمومی، از سفرهای غیرضروری شهروندان به مرکز شهر جلوگیری کرد.