سازمان آتش نشانی از نظر داشتن امکانات و تجهیزات بسیار ضعیف است عضو شورای شهر اهواز:

سازمان آتش نشانی از نظر داشتن امکانات و تجهیزات بسیار ضعیف است

عضو شورای شهر اهواز :سازمان آتش نشانی شهرداری اهواز از نظر داشتن امکانات و تجهیزات بسیار ضعیف است. در شان شهرداری اهواز نیست که سازمان آتش نشانی با این قدمت فاقد جرثقیل، نردبان با متراژ بالا و دیگر تجهیزات باشد.

 

به گزارش تابا، حسین حیدری با اشاره به حادثه انفجار ساختمان مسکونی در منطقه پردیس اظهار کرد:  سازمان آتش نشانی شهرداری اهواز از نظر داشتن امکانات و تجهیزات بسیار ضعیف است. در شان شهرداری اهواز نیست که سازمان آتش نشانی با این قدمت فاقد جرثقیل، نردبان با متراژ بالا و دیگر تجهیزات باشد.

 

وی افزود: سازمان آتش نشانی برای امدادرسانی در حادثه منطقه پردیس مجبور شد چنگک را از شرکت نفت و جرثقیل را از سازمان آب و برق اهواز تهیه کند.

 

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه رفع نواقص سازمان آتش نشانی ضرورت دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ میلیارد تومان در بودجه سازمان و بودجه شهرداری برای خرید تجهیزات و تکمیل ساختمان آتش نشانی در نظر گرفته شده است.

 

حیدری ادامه داد: همان طور که برای بخش حمل و نقل ۳۵ میلیارد تومان وام گرفتیم و ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری کردیم، باید اعضای شورای شهر و شهردار اهواز به ضرورت رفع نواقص سازمان آتش نشانی توجه داشته باشند.

 

وی با اشاره به جمعیت بیش از یک میلیون نفری اهواز تصریح کرد: فرسودگی ساختمان ها در اهواز بسیار گسترده است باید هر چه سریع تر  کمبودهای سازمان آتش نشانی رفع شود.

 

حیدری افزود: سازمان آتش نشانی اهواز یک نردبان ۳۲ متری با حدود ۲۵ سال سابقه کار دارد. برای رفع نواقص این سازمان باید ۱۵ میلیارد تومان که در سال ۹۷ در نظر گرفته شده یا از بودجه شهرداری یا از طریق وام تامین شود.

 

 

عضو شورای شهر  همچنین با اشاره به بحث دستفروشان و مشکل بیکاری عنوان کرد: وضعیت دستفروشان در اهواز فاجعه بار است. البته این موضوع برای ما تبدیل به پارادوکس شده است. افزایش نرخ بیکاری برای برنامه ریزان اشتغال خوزستان جای تاسف دارد.

 

وی افزود: در استانی با این ظرفیت و امکانات شاهد راه اندازی کارخانه یا صنعتی نیستیم اما در سفر ماه گذشته رئیس جمهور به آذربایجان شرقی و خراسان رضوی شاهد افتتاح کارخانه های بخش خصوصی بودیم.

 

حیدری براساس آمار رسمی نرخ بیکاری در خوزستان  را بیش از دو برابر میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: البته در یکی از جلساتی که حضور داشتم یکی از مسئولان یک دستگاه نظارتی نرخ بیکاری در خوزستان را ۴۰ درصد اعلام کردند. مساله بیکاری موجب شده مردم به مشاغل کاذب روی بیاورند.

 

وی با بیان اینکه دستفروشان و بساطی های اهواز به حدی گسترده شده اند که در مرکز شهر بازارچه های غیر رسمی وجود دارد؛ اظهار کرد: ساماندهی این موضوع همکاری دستگاه های اجرایی را می طلبد که متاسفانه همکاری لازم از سوی نیروی انتظامی انجام نمی شود اما شهرداری اهواز نباید در مقابل پدیده دستفروشی موضع منفعلانه داشته باشد.

 

وی با اشاره به بدهکاری شهرداری در پروژه های گذشته گفت: روزانه چندین نفر که پروژه هایی از سال گذشته داشته اند برای دریافت مطالباتشان به شهرداری مراجعه می کنند. مدیران زمانی که منطقه ای را تحویل گرفتند می دانستند که منطقه بدهکار است و نباید از پرداخت مطالبات مردم شانه خالی کنند. بسیاری از مردم به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان بدبخت شده اند.

 

عضو شورای شهر اهواز همچنین با اشاره به اشغال پیاده روها توسط کارگاه های ساختمانی گفت: برای کارگاه های ساختمانی ضوابط شهرسازی داریم و کسانی که در حال ساخت و ساز هستند اجازه دارند یک دوم پیاده رو را اشغال کنند اما در حال حاضر نه تنها یک دوم پیاده رو بلکه یک سوم سواره رو را اشغال می کنند و مردم با مشکل مواجه شده اند.

 

حیدری ادامه داد: در خصوص این موضوع نیز هیچ برخوردی از سوی شهرداری با ساخت و سازهای بدون ضابطه نمی بینیم.

 

وی گفت: شهرداری سالانه ۲۵ میلیارد تومان به اجراییات پرداخت می کند اما این وضعیت دستفروشان و اشغال پیاده روها است. بودن یا نبودن اجراییات در شهر اهواز هیچ تفاوتی ندارد زیرا هیچ بازدهی و بهره وری نمی بینیم.