شفر: ندیدم العین بهتر از ما باشد/ در صحنه گل خسته بودیم

شفر: ندیدم العین بهتر از ما باشد/ در صحنه گل خسته بودیم

سرمربی استقلال می‌گوید سطح بازی این تیم و العین بسیار بالا بوده است.

 

به گزارش تابا به نقل از ایسنا، وینفرد شفر بعد از تساوی یک بر یک تیمش مقابل العین گفت: بازی بسیار بسیار خوبی بود. در نیمه اول پرس خوبی انجام دادیم و فرصت های خوبی داشتیم ولی یک گل زدیم. در نیمه دوم در صحنه ای که نظم دفاعی نداشتیم گل خوردیم. بعد از آن فرصت های خوبی توسط انصاری و قربانی داشتیم.

 

او ادامه داد: چند مصدوم داریم که باید درمان شوند. بازیکنان‌مان باید کمی استراحت کنند. گفته بودم که این ناآمادگی به خاطر شرایط اردوی پیش از فصل است و اگر آنجا خوب کار نکنید دچار مشکل می شوید. از هواداران هم ممنونم. من چنین جوی را ندیده بودم. این مهم است که هواداران پشت تیم هستند و حالا باید کمی استراحت کنیم تا باز به کارمان ادامه دهیم.

 

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چرا تیمش بعد از گلزنی به دفاع رفت، اظهار کرد: شاید من این را ندیدم که العین بهتر از ما بود. در نیمه اول ما بسیار بسیار خوب بودیم. ما در نیمه دوم در ضد حملات مشکل داشتیم. آن پاس خوب برای ضد حمله اتفاق نیافتاد. ما بعد از ورود جابر و قربانی فرصت های خوبی داشتیم. حیدری هم خیلی خوب بازی کرد ولی وریا فشار زیادی روی حریف می آورد. گلی که خوردیم دلیلش این بود که بازیکنانمان خسته بودند. تیم ما عقب نکشید و خیلی وقت ها به خوبی پرس می کردیم. زمانی که توپ را داریم باید به بازیکنان پاس خوب بدهیم. کسی نمی تواند ۹۰ دقیقه پرس کامل کند.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره ضعف استقلال روی نیمکت به لحاظ بازیکنی گفت: می‌دانید مجید حسیننی مصدوم بود. تیام هم یک بازیکن ویژه و خاص است. به خوبی بازی خوانی می کند و موقعیت را بو می کشد. قربانی هم جنگنده و سرزن است. من بابت همه بازیکنان خوشحالم. نمی توان گفت کسی که بازی می‌کند خوب‌تر از ذخیره هاست. طبیعی است همه باید با تمام وجود تمرین کنند و نیمکت نشینان هم برای بازی کردن باید بیشتر تلاش کنند. ملی پوشان ما هم به تیم ملی می روند و امیدوارم با آمادگی خوبی به تیم برگردند.

 

شفر درباره حضور فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی و نظرش راجع به داوری مصاف با العین بیان کرد: اول از همه بازیکنان قدیمی و پیشکسوتان استقلال که راجع به این تیم خوب صحبت می کنند تشکر می کنم. مجیدی بازیکن من بوده و از او هم ممنونم. راجع به داور هم وقتی شنیدم هنگ کنگی است تعجب کردم. با این حال خیلی خوب قضاوت کرد. امیدوارم در آینده هم شاهد این قضاوت ها باشیم نه آنچه در العین رخ داد. البته در آنجا هم دایو زدن‌ها برای داور مشکل ایجاد کرد.

 

سرمربی استقلال در ادامه خواهان لغو بازی تیمش با نفت تهران شد و اضافه کرد: یک نکته بگویم و آن هم درباره بازی با نفت است که ۹ فروردین است. بازیکنان ما قرار است شب بازی به تهران بیایند. ممکن نیست ما با نفت به آن شکل بازی کنیم. ما بعد از امروز ۳ مصدوم دادیم و امیدوارم فدراسیون توجه کند. تیم ملی ملی پوشان را برای روسیه می خواهد و ما هم برای الریان آنها را می خواهیم. ما بازیکنان ارزشمندی داریم و امیدوارم که کی روش در این باره با فدراسیون صحبت کند.

 

او درباره هم امتیاز شدن تیمش با الریان و صدرنشینی در گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: من همیشه مثبت فکر می کنم. خصوصا وقت به بازی با الهلال و نیمه اول امروزمان فکر می کنم. این گروه از سخت ترین گروه‌های لیگ قهرمانان است. ما ۴ امتیاز از دو بازی بعدی می‌خواهیم. الریان بازیکنان بسیار خوبی دارد. ما می‌توانیم صعود کنیم ولی بازیکنانمان باید برگردند و در شرایط خوب جسمی قرار داشته باشند.