چرا شهرداری باید وظیفه اداره کل ورزش و جوانان را انجام بدهد؟! منتخب مردم اهواز در شورای پنجم؛

چرا شهرداری باید وظیفه اداره کل ورزش و جوانان را انجام بدهد؟!

تیم های ورزشی متعددی به شهرداری و شورا مراجعه می کنند و درخواست مساعدت برای تهیه بلیت جهت رفتن به مسابقات کشوری را دارند! و دهها مورد دیگر…پرسش اساسی اینجاست ردیف های بودجه دستگاه های مسئول به کجا می رود که ما روزانه با اینهمه تقاضا مواجه هستیم!؟

 

به گزارش تابا؛ حسین حیدری در خصوص جابجایی مناطق بحرانی در کوی منبع آب اهواز گفت: در دولت دهم، برای ساخت مسکن محلی برای جایگزینی سکونتگاه های پرخطر، زمین هایی از طرف اداره مسکن و شهرسازی در کوی مهدیس در قالب پروژه ای ۸۰۰ واحدی اختصاص یافت و اعتباری نیز در نظر گرفته و پیمانکار هم انتخاب شد که با تغییر دولت موضوع رها شد.

 

حیدری پس از بیان این سوابق از استاندار خوزستان درخواست کرد که این پروژه مجددا فعال شود و ادامه داد: در صورت ساخت این واحدها کل این سکونتگاههای پرخطر به مکانی امن و مناسب منتقل می شوند. ضمن آنکه با تخلیه آن واحدها، ظرفیت مناسبی برای احداث پارک کوهستانی یا سایر تفرجگاههای عمومی پدید می آید.

 

منتخب مردم اهواز در شورای پنجم با اشاره به یکی از مشکلات شهری افزود: در سنوات گذشته، شهردار وقت به مقتضیات زمان یکسری املاک را به شکل فروشی یا معوض به مردم واگذار کرده اند و بسیاری از این موارد بدون انتقال سند بوده است. این امر مشکلات بسیاری را برای صاحبان این املاک را در پی داشته است و در دوره های قبل و این دوره شورا مراجعات بسیاری را در این خصوص داشته ایم.

 

وی افزود: برای حل مشکل باید اداره ی مسکن و شهرسازی این املاک را به شهرداری منتقل کنند تا بتوان برای آنها سند صادر کرد.

حیدری با انتقاد از عدم مشارکت ارگانها در شهر و عمل نکردن به تعهدات خود در زمینه های مختلف به موضوع کمربند سبز اهواز اشاره کرد و گفت: در صورتجلسه سال ۸۶ که در استانداری تنظیم شد هفت دستگاه اجرایی متعهد به اجرای این پروژه شدند که به جز شهرداری، هیچکدام اقدامی را انجام ندادند.

 

مخبر کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: هم اکنون شهرداری مرجع مسائل ورزشی، فرهنگی، مساعدت ها و غیره شده است. برای نمونه تیم های ورزشی متعددی به شهرداری و شورا مراجعه می کنند و درخواست مساعدت برای تهیه بلیت جهت رفتن به مسابقات کشوری را دارند! و دهها مورد دیگر…پرسش اساسی اینجاست ردیف های بودجه دستگاه های مسئول به کجا می رود که ما روزانه با اینهمه تقاضا مواجه هستیم!؟

 

حیدری در پایان گفت: از دکتر شریعتی می خواهم به عنوان مقام عالی استان در این مسایل ورود کند.