منتخب شورای اسلامی شهر اهواز در گفتگو با تابانیوز

شهردار از بدنه شهرداری خواهد بود /عضو هیچ لیست سیاسی نبوده ام و افتخار من همین است

شهردار اهواز فارغ از نگاه های قومیتی و جناحی انتخاب خواهد شد.

 

پیرامون اوضاع آینده شهر و همچنین برنامه های شورای شهر پنجم اهواز گفتگویی را با مهران باباپور یکی از منتخبان راه یافته به شورای شهر اهواز ترتیب داده ایم که در ادامه بخش هایی از آنرا می خوانید.

باباپور در ابتدای سخنانش لب به گلایه گشود و گفت:

– سی سال است در اهواز زندگی می کنم. بنده از سال ۱۳۶۹ منطقه زیتون ساکن بوده ام نمی دانم چرا برخی گفته بودند این آقا از کدام شهر آمده است؟!

وی در خصوص برنامه های آتی اش برای شهر اهواز افزود:

– نقاط ضعف و قوت مناطق را بررسی کرده ام تیمی به همراه من در نقاط مختلف اهواز کار کارشناسی کرده اند لذا از خوب و بد شهر اهواز باخبر هستیم. با توجه به اقتضائات سعی خواهیم کرد که برنامه ای مدون و فراخور با نیازهای روز مردم اهواز ارایه کنیم. اما اگر بخواهم وارد مصادیق شوم موضوع روشنایی فضاهای سبز و افزایش سرانه فضای سبز شهر، سامان بخشی و تعریف ورودی های شهر اهواز، ساماندهی دستفروشان اهواز و ایجاد بازارهای تامین سبد خانوار، مطالعه و اجرای عملیات کاهش ترافیک سنگین درون شهر و کنترل آلودگی های زیست محیطی و از سویی تجهیز زمین های بازی با وسایل بازی و تجهیز مبلمان شهری برای اهواز در حد شان شهروندان اهواز، بخشی از برنامه های آتی ما برای کلانشهر اهواز است.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز در دور پنجم در خصوص سوال خبرنگار تابا در رابطه با معیارهای انتخاب شهردار آینده اهواز گفت:

– انتخاب شهردار آینده اهواز اساسا ارتباط معنایی با قومیت ها ندارد و هیچ کس نمی تواند به عنوان نماینده اقوام مطلبه گری کند. ما هر کسی که ظرفیت خوبی را به عنوان نیروی اجرایی قوی داشته باشد؛ می توانیم به عنوان گزینه مطرح نماییم حال از هر قوم و طایفه و تیره ای که باشد برای ما اهمیتی ندارد. اولویت اول ما انتخابت شهردار از میان کارمندان شهرداری است. حتی کسی که کمترین سطح تحصیلات دانشگاهی را در میان کارکنان شهرداری داشته باشد، به نظر من تخصص و تجربه ای در سطح یک متخصص دانشگاهی دارد زیرا کار در شهرداری را عملا فرا گرفته و این شخص می تواند کارآمدتر باشد نسبت به اشخاصی که صرفا مدارک دانشگاهی دارند زیرا نیروهای شهرداری کار میدانی کرده اند.

به اعتقاد من اینکه فرد توانمندی در حوزه شهرداری باشد که در زمینه شهرسازی، قراردادها، فضای سبز و جذب سرمایه توانمند باشد از سهم من شهردار آینده اهواز خواهد بود. ان شاالله در آینده با همکاری فعالان اجتماعی، نخبگان و حتی اصحاب رسانه و بقیه بزرگواران برنامه ها را تدوین می کنیم و کارنامه ها را بررسی می نماییم تا بتوانیم گزینه اصلح را برگزینیم. برای ما اصلا عقبه مردمی در زمینه انتخاب شهردار مهم نیست ما به دنبال خادم می گردیم.

مهران باباپور در خصوص نحوه موفقیت خود اذعان کرد:

-لازم است که تاکید کنم که به هیچ حزبی وابسته نیستم. قانون من، قانون اساسی کشور است. بایستی قدر این مردم را دانست که علی رغم داشتن مشکلات اقتصادی فراوان و شرایط وخیم آب و هوایی با حضور خودشان بر سر صندوق های رای حماسه ای دیگر را رقم زدند بنابراین وظیفه مسئولان شهر و استان خدمت صادقانه است. جای افتخار دارد برای من که بدون قرار گرفتن در لیست های سیاسی مورد پذیرش مردم قرار گرفته ام و وظیفه دارم که شکر این نعمت را با خدمت صادقانه به جا آورم. از رسانه ها هم خواهش می کنم با شفاف سازی به دنبال اطلاع رسانی به مردم باشند و صرفا واقعیات را منعکس نمایید زیرا نقد سازنده می تواند بسیار به مسئولان کمک کند اما تخریب ها را مضر می دانم.