شهرستان شادگان مهیای استقبال از محرم شد معاون فرماندار شادگان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان عنوان کرد:

شهرستان شادگان مهیای استقبال از محرم شد

معاون فرماندار شادگان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: شهرستان شادگان برای استقبال از محرم مهیا شده است.

به گزارش خبرنگار تابا؛ از شادگان نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه شورای فرهنگ عمومی از مهیا شدن شهرستان برای استقبال از محرم خبر داد و گفت: با تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی، کارگروه فرهنگی، کمیته های تخصصی و مهمتر از همه انجام تمهیدات لازم توسط مردم ولائی منطقه، شهرستان شادگان برای استقبال از محرم و صفر مهیا شده است.

 

معاون فرماندار شادگان با اشاره به مردمی بودن کلیه برنامه های محرم و صفر اظهار داشت: تشکیل جلسات توسط ادارات صرفا جهت همکاری و هماهنگی در مدیریت اجرایی است و کلیه برنامه ها توسط عاشقان آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام انجام می‌شود.

 

وی با تاکید بر فعال سازی کمیته های تخصصی شورای فرهنگ عمومی و ستاد بزرگداشت اربعین افزود: کمیته ها باید وظایف محوله را انجام و موارد جهت تصمیم گیری نهایی به شورای فرهنگ عمومی شهرستان منعکس کنند.

 

آلبوغبیش در ادامه بر لزوم سیاهپوش کردن ادارات، بازار، خیابانها و معابر شهرها و روستاها، نظارت دقیق بر ذبح و طبخ نذورات، تشکیل جلسات هماهنگی با مسئولین تکایا و ایستگاه های صلواتی و خطبا و مداحان برای بالا بردن کیفیت اجرای مراسم، تعیین مسیر حرکت هیاتها و انعکاس مناسب اخبار از طریق فضای مجازی، رسانه ها و صدا و سیما و … تاکید کرد.

 

معاون فرماندار شادگان یادآور شد امسال نیز نماز ظهر عاشورا در راستای ترویج فرهنگ حسینی و عاشورایی باشکوهتر از سالهای پیش توسط کلیه هیاتها و عزاداران شهید کربلا حضرت امام حسین علیه السلام در محل های مختلف شهرستان بویژه در خیابان امام خمینی ره روبروی مسجد حضرت امیر علیه السلام اقامه خواهد شد./ ناصر حکیمی