ضرورت جمع آوری کلیه نخاله های شهری قبل از ماه محرم/پلیس و ضابطین مدیریت پسماند باید فعال شوند معاون فرماندار شادگان در جلسه کمیته پسماند شهرستان تاکید کرد:

ضرورت جمع آوری کلیه نخاله های شهری قبل از ماه محرم/پلیس و ضابطین مدیریت پسماند باید فعال شوند

معاون فرماندار شادگان در جلسه مدیریت پسماند شهرستان بر ضرورت جمع آوری کلیه نخاله های شهری قبل از ماه محرم و فعالیت بیشتر پلیس و ضابطین مدیریت پسماند شهرستان تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ از شادگان نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه مدیریت پسماند شهرستان که با حضور کلیه اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد بر ضرورت جمع آوری کلیه نخاله های شهری قبل از ماه محرم تاکید کرد و گفت: در این راستا پلیس و ضابطین مدیریت پسماند شهرستان باید فعال شوند.

 

معاون فرماندار شادگان بر لزوم فرهنگ سازی در جهت مدیریت پسماند و همکاری همه جانبه مردم و مسئولین کلیه دستگاههای اجرایی مرتبط شهرستان تاکید کرد و یادآور شد: همکاری بهینه آحاد شهروندان در این راستا نقش مهم و اساسی در نظافت و پاکیزگی و مدیریت پسماند ایفا می‌کند.

 

وی با تاکید بر تعامل شهرداری خنافره و دهیاریهای بخش مرکزی با شهرداری شادگان به منظور تخلیه پسماند در جایگاه دفن زباله موجود تاکید کرد و افزود: در جایگاه دفن زباله شهری باید بر اساس ضوابط و معیارهای تعیین شده عمل شود.

آلبوغبیش در ادامه به موضوع طرح مطالعات مدیریت پسماند استان خوزستان که از سال ۸۶ آغاز شده و بر اساس آن استان به ۷ منطقه تقسیم شده و قرارگرفتن شهرستان شادگان با شهرستان های آبادان و خرمشهر تحت عنوان منطقه ۲ شهرستان های جنوب غرب استان اشاره کرد و اظهار داشت این منطقه شامل شهرهای خرمشهر، آبادان، مینوشهر، اروندکنار، چویبده،دارخوین، خنافره و شادگان و دهیاریهای تابعه می باشد.

 

معاون فرماندار شادگان سرانه پسماند شهر شادگان را حدود ۱۲۰۰ گرم عنوان کرد و گفت: سرانه پسماند در شهرستان های آبادان و خرمشهر نیز در همین حدود می باشد.

 

رئیس کمیته مدیریت پسماند شهرستان شادگان بر لزوم غیرعفونی کردن به موقع پسماند عفونی تاکید و بیان داشت: طبق قانون مدیریت پسماند، تولیدکننده پسماند عفونی مکلف است پسماند عفونی را در مبداء به غیر عفونی تبدیل و تحویل نماید.

 

گفتنی است در این جلسه مقرر شد شهرداری شادگان در خیابان های شهید مطهری و شهید بهشتی ساحلی در حد فاصل خیابان امام تا پل ولایت به اندازه کافی باکس زباله نصب کند./ناصرحکیمی