آغاز نمایشگاه کالای بهاره اهواز ازدوشنبه ۲۱ اسفندماه معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان خبر داد؛

آغاز نمایشگاه کالای بهاره اهواز ازدوشنبه ۲۱ اسفندماه

عرضه مستقیم کالای بهاره شهرستان اهواز ازدوشنبه ۲۱ اسفندماه / هرچه واحدهای صنفی قانونمندتر باشند خدمات دهی ما به مردم راحتتر می شود/ عدم درج قیمت یکی ازمصادیق بارز تخلف است/ بازرسین ما در تمام طول فعالیت نمایشگاه حضور دارند.

 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان در گفتگو با تابا؛ با بیان اینکه سازمان صنعت معدن تجارت دارای دو طرح نظارتی در این ایام است؛ اظهار کرد: مرحله اول، طرح نظارتی ما از هجدهم بهمن ماه تا آخر بهمن بوده که مهمترین رکن آن نظارت بر توزیع کالای اساسی مانند گوشت، مرغ، برنج، نان، میوه و … است.

 

نجفیان با اشاره به اینکه طرح نظارتی دوم، از ابتدای اسفندماه آغاز و تا پایان تعطیلات ایام نوروز ادامه دارد، اظهار کرد: در این طرح علاوه بر کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، برنج، نان، میوه و یک سری از کالاها نیز که در این ایام به اوج مصرفشان می رسند، مانند آجیل، پوشاک، کیف و کفش و لوازم بهداشتی و آرایشی که بر آن ها نیز نظارت می شود.

 

وی ادامه داد: وظیفه سازمان هایی مثل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی رصد لحظه ای بازار و نظارت بر توزیع صحیح کالاها می باشد زیرا اگر کالاها توزیع نادرستی  داشته باشد بار روانی زیادی بر مردم  وارد می شود.

 

 

  هرچه واحدهای صنفی قانونمندتر باشند خدمات دهی ما به مردم راحت تر می شود

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان بیان اینکه ما در این ایام منتظر شکایات مردمی نمی مانیم بلکه نظارتمان در این ایام تشدید خواهد شد؛ خبر داد: ما برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را در کمترین زمان به دست بیاوریم برای نظارت، برخورد و رسیدگی با تخلفات احتمالی گشت های مشترکی را با تعزیرات، استاندارد، اماکن، بهداشت، معانت غذا و دارو، اتاق اصناف، اتحادیه های مربوطه هماهنگ کردیم.

 

وی اذعان داشت: در سنوات قبل که غرفه هایی در سطح شهر برپا می شد اگر تخلفی صورت می گرفت به دلیل اینکه در جای ثابتی نبودند و یا پروانه کسب معتبر نداشتند امکان برخورد با غرفه داران متخلف وجود نداشت.

 

نجفیان با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار مصوب شد اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه واحدهای صنفی  را در نقاط مختلف استان برای امر توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار مشخص نمایند؛ اظهار کرد:  این واحدها با نصب بنر اطلاع رسانی لازم در خصوص مکان های توزیع کالاهای اساسی را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان افزود: هرچه واحدهای صنفی قانونمندتر باشند خدمات دهی ما به مردم راحتتر می شود و مردم با یک اطمینان خاطر بهتر اقدام به خرید می کنند.

 

 وی با تاکید برا اینکه با متخلفان و گران فروشان در کمترین زمان برخورد می شود، تصریح کرد: سامانه ۱۲۴ برای ارتباط مردمی به صورت ۲۴ ساعته برقرار است.

عدم درج قیمت یکی ازمصادیق بارز تخلف است

نجفیان با اشاره به اینکه ما تصمیم گیر و تاثیر گذار مستقیم قیمت اقلام در بازار نیستیم؛ تاکید کرد: عدم درج قیمت یکی ازمصادیق بارز تخلف است و فروشندگان خشکبار و سایر اقلام موظف به درج اتیکت قیمت هستند. اگر واحد صنفی این کار را انجام ندادبه منزله تخلف و با آن برخورد می شود.

 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اعلام اینکه نمایشگاه عرضه مستقیم کالای بهاره شهرستان اهواز ازدوشنبه ۲۱ اسفندماه به مدت ۶روز در محل نمایشگاه بین المللی اهوازدر چهار سالن برپا خواهد شد؛ اظهار کرد: در این نمایشگاه حدود ۲۲۰ غرفه حضور دارند که اقلام ضروری و مورد نیاز مردم را در ایام عید عرضه می کنند.

 

عرضه مستقیم کالای بهاره شهرستان اهواز ازدوشنبه ۲۱ اسفندماه

ابراهیم نجفیان افزود: پوشاک، کیف و کفش، لواز بهداشتی و آرایشی، مواد غذایی، آجیل و خشکبار و سایر اقلام ضروری مورد نیاز مردم در این نمایشگاه عرضه و به فروش خواهد رسید.

 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان یکی ازاهداف برپایی نمایشگاه بهاره را حمایت از تولید ملی خواند و گفت: اکثر اقلام موجود در نمایشگاه تولید د اخلی است مگر کالاهای اساسی که واردات آن می تواند به تنظیم بازار کمک کند مانند برنج ۱۱۲۱، تخم مرغ وارداتی و …

 

وی با بیان بیشتر واحدهای عرضه کننده محصولات در این نمایشگاه از درون استان هستند؛ خاطرنشان کرد: تعداد واحدهایی که از خارج استان در این نمایشگاه حضور دارند، بسیار اندک است واگر واحدی نیز از خارج استان حضور داشته باشد، قطعا نمایندگی درون استان درگیر این مساله است.

 

نجفیان یادآور شد: بازرسین ما در تمام طول فعالیت نمایشگاه حضور دارند و همچنین از معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی برای نظارت برمسائل بهداشتی دعوت به عمل آورده ایم.

 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در خاتمه با بیان اینکه برپایی نمایشگاه برای خدمات دهی مطلوب و منسجم تنها با کار گروهی انجام می شود؛ اظهار کرد: از استانداری خوزستان، معاونت امور اقتصادی  و بین الملل استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت غله و خدمات بازرگانی، پشتیبانی اموردام، تعاون روستایی، اداره اماکن نیروی انتظامی، اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه  که در فرایند برپایی این نمایشگاه همکاری کردند تشکر می کنم/ ساناز فدعمی