لزوم توجه به حمل و نقل جاده ای و بازگشایی مدارس در هندیجان فرماندار هندیجان خواستار شد

لزوم توجه به حمل و نقل جاده ای و بازگشایی مدارس در هندیجان

با نزدیک شدن زمان شروع و بازگشایی مدارس در مهرماه باید خدماتی ارائه شود که درخور شان مردم باشد و تعامل بین دستگاهای اجرایی و ترافیک ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار تابا؛ از هندیجان کورش مودت فرماندار هندیجان در جلسه شورای حمل و نقل ترافیک شهرستان گفت: با نزدیک شدن زمان شروع و بازگشایی مدارس در مهرماه باید خدماتی ارائه شود که در خور شان مردم باشد و تعامل بین دستگاهای اجرایی و ترافیک ایجاد شود.

مودت افزود: با توجه به مشکلات مالی شهرداری هندیجان به نوبه خود برای بنیان مالی شهرداری تلاش خواهم کرد یک سری نکات وجود دارد که باید به آن توجه شود. نصب تابلوهای علائم راهنمایی رانندگی و خط کشی در سطح شهرستان باید صورت بگیرد. به خصوص خط کشی ترافیکی در ورودی مدارس و به صورت جد ورودهای شهرستان از سمت دیلم به هندیجان و از سمت ماهشهر به هندیجان علائم جدا کننده در سطح جاده ها باید نصب شود.

نماینده عالی دولت در هندیجان افزود: در مسیرهایی مثل خیابان مسجد جامع و فلکه سازمان برق به طرف فرهنگیان باید علائم هشدار دهند و خط کشی توسط شهرداری و پلیس راهور در دستور کار قرار بگیرد و هرچه سریعتر با جدیت تمام مشکلات حل و فصل شوند.

مودت با بیان اینکه در یک شهر ورودی شهرستان مثل میدان انقلاب متاسفانه تابلوهای وجود ندارد اذعان کرد: باید با همکاری راهنمایی و رانندگی و شهرداری و راهداری تابلو مسیر برای دیده مردم و کاهش تصادفات شهری نصب گردد.

مودت همچنین در خصوص بازگشایی مدارس و سرویس برای دانش آموزان گفت: باید آموزش و پرورش و نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی سلامت رانندگان را مورد تائید قرار دهند و همچنین تامین امنیت دانش آموزان و مدارس برای ما مهم است. نصب تابلوهای در مسیر جاده بدر و خط کشی در مسیر هندیجان به ماهشهر و شهر زهره کنترل ترافیکی و هشدار دهنده ها با همکاری اداره راهداری نصب شود.

وی با بیان اینکه امنیت مردم مهم است تصریح کرد: دوربین کنترل در شهرستان و چهار راه ها وجود ندارد و از لحاظ امنیتی باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

ایشان با اشاره به ناامنی های احتمالی در صورت فقدان دوربلین بیان داشت: سرقت های که صورت می گیرد با همین دوربین ها قابل پیگیری است و می توان برای جلوگیری از اقدامات خلاف قانون از این دوربین ها استفاده نمود.

 

فرماندار هندیجان با بیان اینکه سرقت و ناامنی در هندیجان بسیار محدود است گفت: پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی که در چند وقت اخیر توانستند ۳ فرد سارق که در مسیر جاده مبادرت به سرقت می نمودند را دستگیر کنند باید مورد تقدیر قرار بگیرند. یکی از افراد سارق را در اردکان یزد با تلاش ماموران آگاهی شناسایی و دستگیر شد که نشان از توانمندی نیروهای انتظامی دارد.

فرماندار هندیجان از مسئولین و اعضای شورای ترافیک خواست که مصوباتی که تصویب می کنند اجرانمایند.

وی در پایان گفت: باز هم تاکید می کنم امنیت مردم برای ما مهم است و خواستار توجه بیشتر در خصوص مشکلات شهروندان هندیجان هستیم./ناصر حکیمی