مردم لذت داشتن شورای شهر خوب را در اهواز نچشیدند حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده؛

مردم لذت داشتن شورای شهر خوب را در اهواز نچشیدند

امام‌جمعه موقت اهواز با تأکید بر اینکه مردم لذت داشتن شورای شهر خوب را تا قبل این شورا در اهواز نچشیدند؛ تصریح کرد: در دوره‌های قبل تنها کار شورای شهر، تزریق نیرو به شهرداری بود اما امیدوارم این دوره از شورا، تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت موجود شهر اهواز به کار بگیرد و امیدواری را در عمل به مردم نشان دهد.

 

به گزارش خبرنگار تابا، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده درسی و سومین جلسه شورای شهر اهواز که با حضور شهردار کلان شهر اهواز تشکیل شد با اشاره به نام‌ گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری؛ اظهار کرد: نام‌ گذاری امسال عصاره نام‌ گذاری سال‌های گذشته است.

 

وی با بیان اینکه در سال جاری از نظر وضعیت جغرافیایی، اقلیمی و آب وضعیت سختی را در پیش رو داریم، ادامه داد: بخش عمده‌ای از توسعه و بهره‌وری استان خوزستان در گروی آب است؛ حال با کاهش نزولات جوی و انتقال منابع آب چه موجه و چه غیر موجه  استان دچا آسیب های بسیاری می شود.

 

امام‌جمعه موقت اهواز با اشاره به افزایش قیمت دلار تا ۶ هزار تومان وضعیت اقتصادی را بد دانست و تصریح کرد:  جدی بودن دشمنان و جدی نبودن برخی مسئولان کشور در زمینه تحریم‌ها باعث تشدید این وضعیت اقتصادی می‌شود.

 

حسن‌زاده اذعان کرد: استان خوزستان و شهر اهواز به ‌هیچ‌ عنوان شاخص‌ های یک مرکز استان و یک کلان‌ شهر را به‌صورت کامل ندارد و کلان شهر اهواز را از بسیاری از این شاخص‌ ها عقب دانست.

 

وی با تاکید بر اینکه باید درآمدهای شهرداری به حق شهرداری محقق شود؛ بیان کرد: پتروشیمی‌ های ماهشهر چه میزان حق زیست محیطی خود را پرداخت می‌کنند. نمی‌توان همیشه از مردم فقط عوارض دریافت کرد به هر حال مردم به استان‌ های دیگر می‌روند قطعاً پیشرفت‌های شهری را مشاهده می‌کنند.

 

امام‌ جمعه موقت اهواز ادامه داد: در خوزستان نفت، فولاد، توسعه نیشکر، مجموعه صنعت آب و برق را داریم و باید کاری کنیم که درآمدهای به حق شهرداری محقق شود.

 

امام‌جمعه موقت اهواز با تأکید بر اینکه  مردم لذت داشتن شورای شهر خوب را تا قبل این شورا در اهواز نچشیدند؛ تصریح کرد: در دوره‌های قبل تنها کار شورای شهر، تزریق نیرو به شهرداری بود اما امیدوارم این دوره از شورا تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت موجود به کار بگیرد و امیدواری را در عمل به مردم نشان دهد.

 

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: باید همدلی، اتحاد وهمکاری بین اعضای شورای شهر اهواز وجود داشته باشد و کمک به شهرداری برای تکمیل پروژه‌ های تعریف شده نیز در دستور کار شورا باشد.

 

حسن‌زاده با ابراز ناراحتی از حادثه آتش‌سوزی قهوه‌خانه نوارس بیان کرد: یکی از زیبایی‌های بعد این حادثه قطعاً همدلی اقوام و ابراز همدردی شهروندان بود.

 

وی با بیان اینکه  هیچ‌کسی جرات ورود به ساماندهی این قهوه‌ خانه‌ ها را از نظر ایمنی، وجود تجهیزات لازم، رعایت بهداشت را ندارد، یادآور شد: باید ساماندهی قهوه خانه ها در دستور کار قرار بگیرد و هرچه سریع‌ تر آن را عملیاتی کرد.

 

امام‌ جمعه موقت اهواز در ادامه تأکید کرد: حذف این قهوه‌ خانه‌ ها صحیح نیست چون دولت امکان اشتغال‌زایی را ندارد بنابراین مشاغل موجود را باید حفظ کرد.