میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد توسط اتحادیه جهانی

میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد

 اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه ای به فدراسیون کشورمان میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۸ را از ایران گرفت.

 

به گزارش تابا به نقل از فدراسیون کشتی، در نامه اتحادیه جهانی کشتی آمده است: با توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، نظر اتحادیه جهانی این است که امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه سال ۹۷ در اهواز فراهم نیست. اتحادیه جهانی این موضوع را به فدراسیون های ملی دیگر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی نیز اعلام کرده است.

 

پیش از این، اتحادیه جهانی به خاطر منافع کشورهای اروپایی و به دلیل نزدیکی جام جهانی کشتی فرنگی (۳۰ فروردین) به رقابت های قهرمانی اروپا در داغستان روسیه (اواسط اردیبهشت) طی نامه ای از فدراسیون کشتی ایران خواست که تاریخ برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در ایران را از فروردین به آذر سال ۹۷ تغییر دهد که این موضوع با مخالفت فدراسیون کشورمان مواجه شد.

 

پس از آن فدراسیون به اتحادیه جهانی پیشنهاد کرد که جام جهانی کشتی فرنگی به دو روز بعد از جام جهانی کشتی آزاد که قرار است ۱۹ و ۲۰ فروردین در شهر آیوا آمریکا برگزار شود، تغییر یابد که به نظر می رسد با نامه اخیر اتحادیه جهانی با پیشنهاد ایران مخالفت شده است. این نکته نیز حائز اهمیت است که قرعه کشی جام جهانی کشتی آزاد انجام شده، اما در مورد کشتی فرنگی قرعه کشی برگزار نشده است.

 

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در یک مصاحبه با اشاره با استعفای رسول خادم رئیس فدراسیون ایران گفت: دقیقا نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است. خبرهایی داریم مبنی بر اینکه رئیس کشتی ایران استعفا کرده است. الان نمی‌توانم به او دسترسی داشته باشم، اما می‌خواهم حقایق را بدانم. به خصوص اینکه ما مسابقه‌ای در ایران داریم و بدون حضور رئیس فدراسیون برگزاری مسابقه آسان نیست.

 

رسول خادم ۹ اسفند ماه از سمت ریاست فدراسیون کشتی استعفا کرد و این موضوع سبب شد که کشتی طی روزها و هفته های اخیر با چالش جدی مواجه شود.

 

فدراسیون کشتی اکنون با توجه به بر هم خوردن مسابقات جام جهانی، به زودی زمان برگزاری مرحله اول و دوم مسابقات انتخابی تیم های ملی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان را اعلام می کند.

 

مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی روز گذشته در سالن کنفرانس خانه کشتی عبدالله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران با حضور محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و اعضا برگزار شد و پس از اعلام استعفای خادم، اعضاء با اکثریت آراء با آن مخالفت کرده و اعلام کردند با توجه به بند ۱۲ اساسنامه فدراسیون کشتی، حمید بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون تا بازگشت رسول خادم امور فدراسیون را پیگیری کند.

 

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و رئیس مجمع نیز اعلام کرد که تا زمان بازگشت آقای خادم، حمید بنی تمیم نایب رئیس و رضا لایق دبیر فدراسیون، امور جاری را دنبال کنند.