نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی در خوزستان برگزار می شود

نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی در خوزستان برگزار می شود

نخستین جشنواره استانی نقالی و شاهنامه خوانی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در شهرستان آغاجاری برگزار می شود.

به گزارش تابا؛ نخستین جشنواره استانی نقالی و شاهنامه خوانی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اردیبهشت سال جاری در شهرستان آغاجاری برگزار می شود.

این جشنواره با مشارکت انجمن ادبی، فرهنگی و هنری شهرستان آغاجاری در دو بخش نقالی و شاهنامه خوانی و در رده های سنی بزرگسالان و نوجوانان برگزار می شود.

هدف از برگزاری این جشنواره، کشف استعدادها و ظرفیت های خوزستان در زمینه نقالی، شاهنامه‌خوانی و تشویق جوانان به این هنر، شناخت اندیشه‌ های حکیم ابوالقاسم فردوسی، گسترش بیش از پیش فرهنگ پهلوانی و قهرمانی با روایت داستان های غرورآفرین شاهنامه فردوسی و تجلیل از تلاشگران و پیشکسوتان عرصه نقالی و شاهنامه ‌خوانی است.

هنرمندان می توانند آثار خود را در قالب لوح فشرده به صورت صوتی و تصویری به مدت ۱۲ دقیقه و با کیفیت بالا به همراه مشخصات کاکل شرکت کننده و همراهان، تا تاریخ ۱۵ اردیبشهت به پست الکترونیکی Akbar.momoyi1395@gmail.com و یا به آدرس آغاجاری، میدان حافظ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند.