نخستین پارکینگ عمومی در گتوند افتتاح شد

نخستین پارکینگ عمومی در گتوند افتتاح شد

نخستین پارکینگ عمومی در مرکز شهر گتوند به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و گنجایش ۵۰۰ دستگاه خودرو با هدف روان سازی ترافیک شهری افتتاح شد.

شهردار گتوند در گفتگو با خبرنگار تابا با اعلام این خبر افزود: یکی از مهمترین زیرساخت های سیستم حمل و نقل شهری پارکینگ های عمومی هستند که نقش بسزایی در پارک حاشیه ای و روانی ترافیک ایفا می کنند.

 

مهندس صدیقه میری با بیان اینکه این نخستین پارکینگ عمومی شهرستان گتوند است گفت: این پارکینگ در مساحت ۲۰۰۰ مترمربع و گنجایش ۵۰۰ دستگاه خودرو در مرکز شهر گتوند جهت رفاه حال شهروندان احداث و به بهره برداری رسید.

 

وی گفت: عدم وجود پارکینگ جهت استقرار خودرو های درون شهری یکی از چالش های جدی گتوند است که انتظار می رود با ایجاد دین پارکینگ عمومی از شدت آن کاسته شود.

 

گفتنی است از دیگر اقدامات شهرداری و شورای اسلامی گتوند در زمان تصدی این شهردار توانمند می توان به رونمایی از تندیس دکتر قیصر امین پورشاعر انقلابی گتوند، روشنایی معابر شهری، نقاشی دیوارهای شهر، نورپردازی بلوارها، بهبود و توسعه فضای سبز و پارکها، زیرسازی، جدول کاری و آسفالت برخی خیابانها اشاره کرد.

 

شهرستان گُتوند یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است و مرکز این شهرستان، شهر گتوند می‌باشد. این شهرستان در سال ۱۳۹۵، تعداد ۶۵٫۴۶۸ نفر جمعیت داشته است./ آرش حیدری