نیروی انتظامی جرائم و حوادث را تجزیه و تحلیل و پیگیری می کند فرماندهي انتظامي استان خوزستان در جمع عشایر و طوایف؛

نیروی انتظامی جرائم و حوادث را تجزیه و تحلیل و پیگیری می کند

توسط نیروی انتظامی هر هفته در کلیه شهرستان های سراسر استان نشست هایی به صورت مستمر برگزار می شود و کلیه جرائم و حوادث که در سطح استان رخ داده و نیاز به پیگیری دارند، به صورت عمیق تجزیه و تحلیل و پیگیری می شوند.

به گزارش تابا؛ نشست هم انديشي فرماندهي انتظامي استان خوزستان با سران طوايف، ريش سفيدان، متنفذين و معتمدين و افراد اثر گذار اجتماعي با محوریت کاهش ناهنجاری های اجتماعی با حضور سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامي استان، معاونان، روسای پلیس های تخصصی، فرماندهان برخی شهرستان ها و بيش از ۲۰۰ نفر از معتمدين اجتماعي، سران طوايف و بزرگان اقوام عرب، بختياري، لر و ساير اقوام استان در سالن همایش طلائیه شهرستان اهواز برگزار شد.

 

سردار عباس زاده در سخنانی ضمن تقدیر از حضور باشکوه و گسترده مردم خوزستان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، اظهار داشت: مردم خوزستان بسیار با ارزش، ولایت مدار و شهید پرور هستند و ما افتخار می کنیم در عرصه تامین نظم و امنیت داخلی استان خدمتگذار این مردم باشیم.

 

وی ادامه داد: مردم خوزستان در تاریخ معاصر قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در مقابله با استعمار پیر انگلیس همه قومیت های این استان بودند، مقابله کردند و سند افتخاری در کارنامه خوزستان ثبت شده است و در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه مقاطع هر زمانی که نیاز بوده آگاهانه و باشعور حضور پیدا کردند که صحنه برجسته آن، دوران هشت سال دفاع مقدس بوده است.

 

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه در همه جا امنیت را خود مردم تولید می کنند، تاکید کرد: اگر مردم در تولید امنیت کوتاهی کنند، پلیس در همه جا نمی تواند موفقیت صد در صد داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی حافظ و پاسدار امنیتی است که خود مردم تولید کرده اند و ما هم تلاش می کنیم با همکاری و همراهی مردم ولایت مدار خوزستان امنیت را به گونه ای که در شأن مردم شریف استان است، تامین کنیم.

 

نیروی انتظامی جرائم و حوادث را تجزیه و تحلیل می کند

 

سردار عباس زاده اظهار داشت: نیروی انتظامی در همه موضوعات و جرائم خشن که فراوانی آن در هر یک از نقاط استان نگرانی و دغدغه های مردم را افزایش دهد، با قدرت و جدیت ورود پیدا می کند.

 

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در مسائل امنیتی و جرائم خشن و سرقت ها با برنامه ریزی و راهکارهای اجرایی مناسب و امکانات موجود ورود پیدا می کند، اذعان کرد: به لطف خداوند متعال و تلاش های صادقانه همکارانم در هفت ماه گذشته حدود هزار فقره جرائم خشن مانند سرقت های به عنف، تیراندازی ها و .. نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

 

وی افزود: هر هفته در کلیه شهرستان های سراسر استان نشست هایی به صورت مستمر برگزار می شود و کلیه جرائم و حوادث که در سطح استان رخ داده و نیاز به پیگیری دارند، به صورت عمیق تجزیه و تحلیل و پیگیری می شوند.

 

فرمانده انتظامی خوزستان در سخنانی بیان داشت: این وعده را می دهم که به امید خداوند متعال و برنامه ای که در دستور کار پلیس است، امنیت قابل قبولی که رضایت مندی مردم را از احساس امنیت که بالاتر از خود امنیت است، محقق و شدنی است، انجام بدهیم.

 

نیروی انتظامی با افراد مخل نظم  مجدانه برخورد خواهد کرد

 

وی در ادامه گفت: نیروی انتظامی با افرادی که مخل نظم و امنیت عمومی هستند برابر قانون و مقررات مجدانه و با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

سردار عباس زاده با بیان اینکه بخش اعظم نگرانی و دغدغه ی مردم خوزستان تیراندازی است، تصریح کرد: در مدت هفت ماه گذشته اکثر تیراندازی هایی که اتفاق افتاده بالای ۸۰ درصد از عاملان آنها شناسایی و دستگیر شده اند.

 

 فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند هرگونه نقطه نظری در خصوص عملکرد نیروی انتظامی با شماره تماس ۱۹۷ منتقل کنند.

براساس اين گزارش، در اين نشست، تعدادي از بزرگان طوایف، منتخبین اقوام و معتمدين اجتماعي به بيان نظرات و ديدگاه هاي خود در خصوص مسائل و آسيب هاي جامعه پرداختند و ضمن حمایت از برنامه ها و عملکرد نیروی انتظامی بر لزوم تعامل هر چه بیشتر در جهت رفع چالش ها و مشکلات اجتماعي که در راس آن تیراندازی های غیر مجاز موجود در سطح جامعه تاکيد کردند.

 

شایان ذکر است در ادامه برنامه های متنوعی از قبیل اجرای سرودهای محلی و کلیپ های اقدامات و اقتدار پلیس در سطح استان خوزستان و کلیپ آسیب های تیراندازی غیر مجاز و پیامدهای منفی آن پخش شد.