هشدارهای مدیر دامپزشکی از خرید و فروش مرغ زنده در هندیجان

هشدارهای مدیر دامپزشکی از خرید و فروش مرغ زنده در هندیجان

دکتر مهران اکبری مدیر دامپزشکی هندیجان در جلسه ستاد آنفلزانزای فوق حاد پرندگان در فرمانداری هندیجان برگزار شد گفت: با توجه به هشدار آنفلرانزای فوق حادپرندگان در ۲۱ استان کشور، این ویروس به صنعت مرغداری ضرر فراوان رسانده است لذا لزوم هوشیاری را به شهروندان هندیجانی اعلام می داریم که از خرید و فروش مرغ زنده خودداری نمایند.

 

وی ادامه داد: همچنین از شکار پرندگان مهاجر در شهرستان جدا خوداری کنند.

ایشان با اشاره به خرید و فروش مرغ در هندیجان افزود: متاسفانه در سطح شهرستان مشاهده می شود فروش مرغ زنده توسط برخی موتورسواران صورت می گیرد که باید از طریق مراجع قانونی و شهرداری برخورد لازم صورت گرفته و جلوی این افراد گرفته شود.

 

دکتر اکبری در ادامه افزود: وظیفه خود دانسته که به بخشداری مرکزی و چم خلف عیسی جهت اطلاع رسانی به مردم و روستاها از طریق دهیاران اقدامات لازم را صورت بدهم.

 

مدیر دامپزشکی هندیجان با تاکید به فرارسیدن ایام نوروز به مسافرین نوروزی و کاروان راهیان نور که برای اسکان به این شهرستان مسافرت می نمایند اظهار کرد: تاکید می نمایم از خرید مرغ زنده جدا خودداری نمایند و به اداره آموزش و پرورش هندیجان اعلام می نماییم با توجه به حساسیت موضوع آنفلزانزای فوق حاد پرندگان به دانش آموزان در سطوح تمام مدارس و همچنین دانشگاه ها آموزش های پیشگیرانه و درمانی لازم داده شود.

 

مدیر اداره دامپزشکی در ادامه عنوان نمود: از اداره محیط زیست هندیجان درخواست می شود با شکارچیانی که اقدام به شکار پرندگان حیات وحش می کنند از طریق مقامات قضایی و انتظامی برخورد شود.

 

اکبری در بخش دیگر عنوان نمود: با توجه به این بیماری پرندگان توصیه می گردد از خرید و فروش مرغ زنده خودداری کرده و مرغ مورد نیاز خود را ازطریق کشتارگاه تحت نظارت دامپزشکی به صورت بسته بندی و دارای تاریخ تولید و انقضاء استفاده نمایند.

 

وی در پایان از شهروندانی که دارای پرندگان خانگی به خصوص روستاییان عزیز درخواست می شود با توجه به حساست آنفلرانزای حاد پرندگان به دامپزشکی مراجع نمایند تا شاهد تلفات دیگری نباشیم./ ناصرحکیمی