همه فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به توزیع ماسک در شرایط گرد و خاک اقدام کنند

همه فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به توزیع ماسک در شرایط گرد و خاک اقدام کنند

باید همه فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به توزیع ماسک در شرایط گرد و خاک اقدام کنند و از شرکت‌های منطقه‌ای برای تهیه ماسک کمک دریافت کنند. به شهرستان‌هایی که از این امکانات بهره مند نیستند و یا دارای ناتوانی می باشند، از استان کمک خواهد گردید.

 

‌‌به گزارش تابا کیامرث حاجی‌زاده در جلسه ارزیابی، اتخاذ تصمیم و آمادگی در مورد نحوه مبارزه با سیلاب که دیروز (دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه) برگزار گردید، با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی کشور و سازمان هواشناسی خوزستان، گفت: باید همه فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به توزیع ماسک در شرایط گرد و خاک اقدام کنند و از شرکت‌های منطقه‌ای برای تهیه ماسک کمک دریافت کنند. به شهرستان‌هایی که از این امکانات بهره مند نیستند و یا دارای ناتوانی می باشند، از استان کمک خواهد گردید. همان گونه که تاحالا اهتمام کرده‌ایم به طور عادلانه نسبت به توزیع ماسک اقدام نماییم.

 

 وی عنوان نمود: شهرستان‌هایی نظیر ماهشهر، آبادان، دزفول و مسجدسلیمان، می‌توانند دست کم برای شهرهای خود ماسک تهیه کنند.

 

 مدیرکل مدیریت بحران خوزستان دنبال کرد: بر طبق هماهنگی‌هایی که انجام شده، شهرستان‌های معین خوزستان طبق شرایط جغرافیایی و توانمندی به هفت قطب تقسیم شده اند. قطب اهواز که دربردارنده حمیدیه، کارون، باوی، دشت آزادگان، قطب دزفول دربردارنده اندیمشک، شوش، دزفول و گتوند، قطب مسجدسلیمان دربردارنده شوشتر، اندیکا و لالی است)، قطب رامهرمز دربردارنده (ایذه، باغملک و هفتکل) است. قطب بهبهان دربردارنده آغاجاری و امیدیه، قطب ماهشهر دربردارنده هندیجان و رامشیر و قطب آبادان دربردارنده آبادان، خرمشهر و شادگان است.

 

‌ ‌مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه دو سه دستگاه باید محکم پای کار باشند، اظهار کرد: اداره حمل و نقل جاده‌ای، هلال احمر و اورژانس، سه دستگاهی می باشند که باید در این شرایط زیادتر کوشش کنند. علاوه بر این شرکت‌های نفت و منطقه‌ای به طور آماده‌باش در خدمت فرمانداران باشند.

 

‌ ‌حاجی‌زاده گفته بود: امید داریم با بارندگی خوبی که پیش‌بینی شده است، سدهای خوزستان نیز از وضع بحرانی خلاصی پیدا نمایند.

‌ ‌مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به انتقاد بعضی دستگاه‌های حاکمیتی از پیش‌بینی سازمان هواشناسی خوزستان تصریح نمود: ما همیشه اهتمام می‌کنیم مسائل را حل نماییم اما در بحث پیش‌بینی سازمان هواشناسی خوزستان مشکلاتی وجود دارد و همان گونه که ما پاسخگوی مردم هستیم، در رأس نیز وزارت کشور باید پاسخگو باشد. مکررا شده است که تبعات عدم پیش‌بینی یا پیش‌بینی‌های غلط که به سبب امکانات کهنه بوده، در فضای سایبری مشخص گردیده است.

 

 حاجی زاده اظهار کرد: شهرداری اهواز نسبت به مسائل بحران این کلانشهر بی تفاوت است. مدیریت بحران استانداری خوزستان مربوط به کل خوزستان است و تنها مربوط به شهر اهواز نیست، بنابراین شهردار به عنوان رییس ستاد بحران شهر اهواز یا معاون شهردار باید در همه نشست ها ستاد بحران حضور دارا باشند.

 

‌ ‌وی با بیان اینکه شهردار اهواز باید نسبت به تعهداتش در ستاد بحران اقدام کند، دنبال کرد: ۱۳ سالن چند منظوره مدیریت بحران در خوزستان وجود دارد که در زیادتر شهرها این سالنها به مدیریت بحران بازگردانده شده است اما شهرداری اهواز سالن چند منظوره بحران اهواز را که به فرهنگسرا مبدل شده، تاحالا به ما تحویل نداده است.

 

 مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح نمود: بعد از نامه نگاری‌های مکرر شهردار اهواز قول دادند که یک سالن در غرب و یک سالن در شرق اهواز احداث کنند اما پس از ان از ما خواستند که زمین مورد احتیاج برای ساخت این سالن‌ها را در اختیار شهرداری قرار دهیم تا آن را بسازند که دو قطعه زمین در اختیار شهرداری قرار دادیم، ولی پس از آن درخواست بودجه برای ساخت این سالن‌ها را نیز مطرح کرده‌اند.