انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری خوزستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد:

انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری خوزستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به تنظیم تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خوزستان؛ اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در حیطه‌هایی چون توسعه زیرساخت‌ها، پروژه‌های فرهنگی و حمایت از فعالان عرصه فرهنگ تنظیم شد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ سیدعباس صالحی در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر شنبه ۱۹ اسفند ماه در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد با بیان اینکه خوزستان دارای سابقه تاریخی فرهنگی بسیار زیادی است؛ عنوان کرد: خوزستان علاوه بر طلای سیاه  دارای طلای سبز که همان کشت و زراعت این منطقه است.

 

وی ادامه داد : خوزستان دارای منابع انسانی و مفاخر ادبی، فرهنگی و دینی جامعی می باشد و این دیدارها تصویر ذهنی ام را نسبت به حوزه های فرهنگ، هنر، ادب و حوزه دینی خوزستان کامل تر کرده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح سفر سه روزه خود به استان خوزستان؛ خاطرنشان کرد: از مهمترین دستاوردهای این سفر انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری خوزستان است که یک نقشه راه سه‌ساله‌ در حوزه همکاری‌های فرهنگی، هنری و ادبی می باشد.

 

 صالحی تصریح کرد:در این تفاهم نامه به توسعه زیرساخت ها، توجه به رویدادهای فرهنگی، ادبی، هنری و رسانه ای و همچنین حمایت از فعالان این عرصه توجه بسیاری شده است که از ابتدای سال ۹۷ اجرایی  و تا سال ۱۴۰۰ اعتبار دارد.

 

به گزارش تابا در ابتدای این جلسه جمعی از فعالین عرصه رسانه استان به بیان مشکلاتی همچون بیمه و عدم امنیت شغلی خبرنگاران، عدم پرداخت یارانه رسانه‌ها، بی توجهی به پایگاه‌های خبری به عنوان صدای مردم شهرستان ها و مشکلات روزنامه ها و هفته نامه ها پرداختند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از شنیدن مطالبات اهالی رسانه اظهار کرد: تمام مطالبات یادداشت شده و در کارگروهی با حضور معاونت‌ های ذیربط و همچنین مدیرکل استان، مورد بررسی قرار می‌گیرد.