وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کلنگ خانه فرهنگ اهواز را بر زمین زد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کلنگ خانه فرهنگ اهواز را بر زمین زد

کلنگ خانه فرهنگ اهواز، صبح امروز (۱۹ اسفند) با حضور دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به زمین زده شد.

به گزارش تابا؛ این پروژه در مساحت بالغ بر ۲ هزار مترمربع و در چهار طبقه با سازه ای کاملا مقاوم در برابر زلزله و آتش سوزی، جدیدترین سازه پیچ و مهره ای است.

برای احداث این پروژه ۵۰ میلیارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده که طی دو سال تامین می شود و در سال اول ۲۵ میلیارد ريال و سال دوم نیز ۲۵ میلیارد ريال آن تخصیص داده می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در حاشیه این مراسم گفت:برای اجرای این طرح ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته که نیمی از آن امسال و نیم دیگر آن سال آینده تامین خواهد شد.

 

محمد جوروند افزود: خانه فرهنگ اهواز با کاربری فرهنگی و اداری در کنار ساختمان فعلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار طبقه و ۲ هزار متر مربع زیربنا احداث می شود.

 

خانه فرهنگ اهواز، در یکی از بهترین مکان های این کلانشهر احداث می شود و شامل سالن اجتماعات ۱۲۰ نفره، نمازخانه، نمایشگاه مطبوعات و گالری است و هر طبقه آن به مجموعه های فرهنگی، هنری و سینمایی اختصاص دارد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سفری سه روزه عصر پنجشنبه وارد خوزستان شد و با حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ آنها در نشست شورای فرهنگ عمومی در بیت نماینده ولی فقیه در خوزستان حاضر شد.

 

صالحی امروز شنبه دو نشست با هنرمندان خوزستان و نیز کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد کرد و پس از شرکت در نشست مطبوعاتی عصر امروز اهواز را به مقصد تهران ترک می کند.