پتروشیمی های شهرستان بندرماهشهر از پرداخت عوارض آلایندگی امتناع می کنند.

پتروشیمی های شهرستان بندرماهشهر از پرداخت عوارض آلایندگی امتناع می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندر ماهشهر انتقاد کرد: پتروشیمی های شهرستان بندرماهشهر از پرداخت عوارض آلایندگی امتناع می کنند.

به گزارش تابا؛ ناصر فیصلی، رئیس شورای شهر بندر ماهشهر گفت: در بحث عمرانی اعتبارات آنچنانی نداریم و وجود شرکت‌های پتروشیمی باعث شده استان به بندر ماهشهر به عنوان یک منطقه برخوردار نگاه کرده و از اختصاص اعتبارات عمرانی به این شهر خودداری کنند.

 

وی در ادامه افزود: در بحث پرداخت عوارض آلایندگی‌ها نیز شرکت‌های پتروشیمی به غیر از یکی دو شرکت، تاکنون اقدام خاصی انجام نداده‌اند و در این راستا شهرداری بندر ماهشهر مبلغ هنگفتی از پتروشیمی‌ها طلبکار است.

 

فیصلی‌زاده با بیان اینکه صنایع پتروشیمی عوارض آلایندگی‌های سال ۹۰ تا ۹۴ را پرداخت نکرده‌اند، بیان کرد: در سال ۹۵ نیز تنها برخی شرکت‌ها اقدام به پرداخت این عوارض کردند و برای دریافت آن باید دست به التماس و خواهش بزنیم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بندر ماهشهر ادامه داد: وجود صنایع پتروشیمی باعث ایجاد حاشیه‌نشینی و مشکلات متعدد اجتماعی و فرهنگی در بندر ماهشهر شده و با این حال نتوانسته‌اند خدمات شایسته‌ای به شهرستان ارائه کنند.

 

وی در پایان با انتقاد از به کارگیری و استخدام نیروهای غیر بومی در صنایع بندر ماهشهر، تصریح کرد: خدماتی نیز که صنایع پتروشیمی ارائه کرده‌اند برای کارکنان و نیروهای خودشان بوده و نمی‌توانند از این بابت منتی بر سر شهروندان و مسئولان شهرستان بگذارند./ناصرحکیمی