۶ هزار کیلومتر از شبکه توزیع آب خوزستان فرسوده است

۶ هزار کیلومتر از شبکه توزیع آب خوزستان فرسوده است

مدیر عامل آبفای خوزستان گفت: ۶ هزار کیلومتر از شبکه توزیع آب خوزستان فرسوده است.

 

به گزارش تابا؛صادق حقیقی پور مدیر عامل آبفای خوزستان اظهار داشت: جلوگیری از هدررفت و بهبود خدمات حوزه آب و فاضلاب، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های امسال آبفای استان خوزستان است.

 

وی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته، بیش از ۱۰ هزار کیلومتر شبکه توزیع آب در سطح شهرهای خوزستان وجود دارد که این میزان شبکه توزیع آب، بیش از گذشته حجم و نیازهای استان را در ارتباط با خدمات حوزه آبفا مطرح می‌کند.

 

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان با بیان این که شبکه توزیع آب استان خوزستان نیازمند توجه ویژه و جدی است، عنوان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، ۶ هزارکیلومتر از شبکه توزیع آب استان خوزستان فرسوده است.

 

وی با اشاره به کاهش میزان هدررفت آب با اصلاح شبکه‌های فرسوده توزیع در شهرهای مختلف استان خوزستان،گفت: با اصلاح و توسعه خدمات حوزه آبفا، ضمن افزایش رضایت‌‌‌مندی مردم، سلامت شهروندان از طرح‌های انجام شده افزایش می‌یابد.

 

حقیقی پور با اشاره به لزوم سرعت در اجرای طرح‌های حوزه آبفا، بیان کرد: فاضلاب برای توسعه شاخص‌های بهداشتی و گسترش سلامت عمومی، نقش و اهمیت مهمی دارد و به همین جهت، توجه و تأمین اعتبارات اجرای طرح‌های این حوزه باید بیش از گذشته جدی گرفته شود.

 

وی با بیان این که با اجرای طرح‌های حوزه آب و فاضلاب از انتقال بیش از ۱۰۰ بیماری به انسان جلوگیری می‌شود، افزود: برای توسعه خدمات حوزه آب و فاضلاب و تأمین نیازهای شهروندان، برنامه ریزی و تلاش ویژه‌ای شده است و امیدواریم در کم‌ترین زمان ممکن، نیازهای استان تأمین و مشکلات شهروندان به حداقل برسد.

 

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای استان خوزستان در حوزه تأمین آب شرب، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم ذخیره آب در شهرستان دزفول، مشکلی برای تأمین آب شهروندان این شهرستان وجود ندارد./تسنیم